TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Tarybos duomenimis, dešimtadalis išsivysčiusių šalių vaikų seksualiai išnaudojami

Šiuo metu uostamiestyje globojami 174 vaikai, kurių abu jų tėvai išvykę dirbti į užsienį.
„15min“ nuotr. / Vakarų šalyse net 10 proc. vaikų patiria seksualinę prievartą, apie didžiąją daugumą šių nusikaltimų teisėsaugai nepranešama.
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Taryba (ET) pareiškė, kad išsivysčiusiose Vakarų šalyse, maždaug kas 10-as vaikas tampa seksualinės prievartos auka. Siekdama ieškoti būdų susidoroti su tokiais nusikaltimais, ET Kijeve gegužės 24 dieną rengia specializuotą konferenciją, praneša newsru.com. Šią informaciją patvirtino vienas organizacijos atstovų.

Atstovo teigimu, remiantis turimais statistiniais duomenimis, išsivysčiusiose Vakarų šalyse, maždaug kas dešimtas vaikas ar jaunas žmogus tampa šiurkštaus seksualinio pobūdžio elgesio, pasireiškiančio vienokia ar kitokia forma – kraujomaiša, pornografija, prostitucija, prekyba žmonėmis ar priekabiavimu, auka.

ET atstovo teigimu, 70-80 proc. seksualinės prievartos atvejų auka savo skriaudiką pažįsta asmeniškai, o net apie 90 proc. tokių nusikaltimų nėra pranešama teisėsaugos institucijoms.

„Ieškodama būdų kovoti su šiais baisiais nusikaltimais ET surengs konferenciją Kijeve, nes būtent Ukraina šiuo metu pirmininkauja užsienio reikalų ministrų komitetui“, – patikslino ET atstovas. Jo teigimu, renginį remia ir kitų šalių vyriausybės bei kiti partneriai, nes kartu siekiama „nutraukti bet kokį smurtą prieš vaikus“.

Konferencijos dalyviai tarsis, kaip sugriežtinti vaikų apsaugos sistemos standartus, ketina aptarti specializuotos konsultavimo ir vaikų reabilitacijos sistemos visoje Europoje įkūrimą. Dar vienas svarbus dalykas, kurį ketinama aptarti, – kaip palengvinti prievartos aukų ir teisėsaugos pareigūnų bendravimą.

ET pareigūnas priminė, kad 2007 metais priimta vaikų apsaugos nuo seksualinio pobūdžio išnaudojimo Konvencija. Šiame dokumente pirmą kartą tokie nusikaltimai prieš vaikus, taip pat ir prievarta namuose ar įvykdyta artimų giminaičių, traktuojami kaip nusikalstama veika. Konvencija užpildo spragas europietiškoje teisinėje bazėje kovojant su panašiais nusikaltimais.

Ši konferencija Kijeve taps naujos socialinės ET programos, kurioje pabrėžiama kova su prievarta vaikų atžvilgiu, dalimi. Ši programa buvo pristatyta pernai lapkritį Romoje. Ji orientuota į tai, kad kuo didesnė visuomenės dalis suvoktų šios vaikus, jų tėvus, mokytojus liečiančios problemos mastą ir atsirastų būdų sustabdyti seksualinę prievartą bei pranešti apie įvykdytus nusikaltimus teisėsaugai. Pagrindinis kampanijos tikslas – paskatinti 2007 metų Konvenciją ratifikuoti visas ET šalis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min