TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Fotografijos patarimai: miesto fotografija (III dalis)

Vilnius
BFL nuotr. / Vilnius
Šaltinis: 15min
0
A A

Miesto fotografija neapsiriboja vien tik dangoraižių, miestovaizdžių ar lankytinų vietų nuotraukomis. Galbūt jau bandėte pavaikštinėti įdomiomis gatvėmis ir įamžinti kelias miesto gyvenimo akimirkas? Fotoknygų gamintojas „Zoombook“ jums pateikia paskutinį fotografijos patarimų rinkinį.

Pasinaudokite vandens atspindžiais

Nufotografuokite kanale ar ežere atsispindinčią eilę pastatų ar miesto fragmentą. Tai suteiks nuotraukai simetrijos bei nukreips žiūrovo žvilgsnį į akcentuojamą objektą. Jeigu vanduo ramus, veidrodiniai atspindžiai gali būti ypač įspūdingi. Net ir vaikščiodami lietingame mieste pastebėsite, jog galite žaismingai išnaudoti atspindžius balose.

Naudokite fotoaparato stovą

Nors visuomet galite pataisyti nuotraukos horizontą naudodami redagavimo programas, fotografuodami su trikoju tikrai sutaupysite laiko. Jūsų nuotraukos bus ryškesnės, detalesnės ir ne tokios susiliejusios dėl nelaiku sujudėjusio fotoaparato.

Eksperimentuokite fotografuodami ne tik akių lygyje, bet ir iš įvairių kampų ir aukščių.

Fotografuodami su ilgu išlaikymu, galėsite užfiksuoti šviesų ir objektų, o ne savo rankos, judesius. O jeigu įsigysite ir laikmatį bei nuotolinio valdymo pultelį, būsite tikrai pasirengę miesto fotografijai.

Keiskite fotografavimo kampus

Eksperimentuokite fotografuodami ne tik akių lygyje, bet ir iš įvairių kampų ir aukščių. Padarykite stambaus plano nuotraukų ant žemės, pakelkite galvą į pastatų viršūnes, nukreipkite fotoaparatą žemyn pasipylėję aukščiau. Kiekviename didesniame mieste rasite viešai prieinamų apžvalgos bokštų, aikštelių ar kitų pastatų, nuo kurių galėsite padaryti daug akį traukiančių nuotraukų. Naudokite poliarizuojantį filtrą norėdami išvengti šviesos atspindžių nuo stiklo ar metalinių objektų.

Rinkitės tarp spalvotų ir nespalvotų nuotraukų

Juodai baltos nuotraukos tiks siekiant dramatiškesnio ar niūresnio efekto, tačiau palikite spalvas tose nuotraukose, kurios yra įdomios būtent dėl jų. Rinkitės nespalvotas nuotraukas jei norite perteikti vienišumą arba nuotrauką paversti kiek bauginančia.

Parodykite, kaip miestas plėtojasi ir auga, fotografuokite statybų vietas ar renovuojamus senus pastatus.

Tačiau „Zoombook“ pataria visada fotografuoti spalvotai, o tik vėliau koreguoti nuotraukos spalvinę gamą.

Įamžinkite miesto vystymąsi

Parodykite, kaip miestas plėtojasi ir auga, fotografuokite statybų vietas ar renovuojamus senus pastatus. Ar tai bebūtų aukštai iškilę kranai, ar užkandžiaujantis statybininkas - tokie kadrai puikiai iliustruos besikeičiantį miestą. O fotografuodami dirbančius žmones padarysite ir emocionalių nuotraukų bei priminsite žiūrovui apie tuos, kurie dirba miesto gerovei.

Išreikškite save ir papasakokite istoriją

Nors vieniems miestas atrodo purvinas ir susvetimėjęs, jūs galite atrasti grožį netikėtose erdvėse ir įamžinti jį fotoaparatu. Papasakokite miesto istoriją per savo pačių prizmę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min