Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gal norite išbandyti? 80-metei iš Bosnijos žmonės moka pinigus už akių išlaižymą

Akių laižytoja iš Bosnijos nana Hava
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr. / Akių laižytoja iš Bosnijos nana Hava
Šaltinis: 15min
1
A A

Jeigu pastaruoju metu jaučiatės prastai, bet nesuprantate, kas jums yra, galbūt atėjo metas vizitui pas senolę iš Bosnijos, kuri pagydys, išlaižydama jums akis vos už dešimt eurų.

Daugeliui toks pasiūlymas pasirodys atgrasus ir sukels pasibjaurėjimą, tačiau 80 metų Hava Čebič iš Crnjevo kaimo Bosnijoje ir Hercegovinoje klientų stoka nesiskundžia.

Visų vadinama tiesiog nana Hava (nana – senelė serbų k.), kaip tvirtinama, tokiu neįprastu būdu pagydė apie 5 tūkst. žmonių. Nana Hava sako esanti vienintelis žmogus pasaulyje, mokantis gydyti liežuviu.

VIDEO: Nana Hava gydo liežuviu

Dažniausiai nana Hava liežuviu iš pacientų akių šalina metalo atplaišas, anglies kruopeles, medžio rakštis, stiklo duženas ir kitokius svetimkūnius, kurių pats žmogus nesugeba išsikrapštyti. Prieš procedūrą senolė savo burną sterilizuoja gurkšniu alkoholio.

„Išmokau to iš kitos moters, kurios vardas irgi buvo Hava, – savo H.Čebič. – Deja, savo žinių jau niekam neperleisiu, nes mano vaikai tuo bjaurisi.“

Nana Hava juokiasi, kad kaimo gyventojai pažadėjo jai po mirties išpjauti liežuvį, kad juo būtų galima ir toliau gydyti žmones.

Senolė tvirtina, kad jos pacientai – ne tik vietiniai. Pagalbos prašyti pas ją atvyksta net amerikiečiai ir rusai.

„Yra daugybė tokių, kuriems šiuolaikinė medicina nesugeba padėti. Jie atvyksta pas mane iš ligoninių su ištinusiomis akimis“, – sako nana Hava.

Nors už akių išlaižymo procedūrą senolė paprastai paprašo maždaug 10 eurų, tačiau bedarbiams ir nepasiturintiems ji paprastai padeda už dyką.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min