Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 21d. 17:31

Garsi muzika – peilis ausims

Muzika
Photos.com / Muzika

Muzikos festivalių mėgėjai, visą vasarą leidžiantys įvairiuose renginiuose, jos pabaigoje pastebi, jog tai, dėl ko juos perspėdavo mamos vaikystėje, yra tiesa – garsi muzika kenkia ausims.

Pasak „Sky News“, 53 procentai festivalių dalyvių, kuriuos apklausė sociologai, pripažino, kad dėl garsiai skambančios muzikos jų klausa suprastėjo.

84 procentai visų apklaustųjų patyrė ausyse duslumą ar spengimą po to, kai klausėsi garsios muzikos. Tai, pasak specialistų, yra pirmasis požymis, perspėjantis juos, kad nepakeitus savo pomėgių, garsiai muziką mėgstantiems klausytis jaunuoliams.

Vos 17 procentų apklaustųjų ėmėsi priemonių, kad apsaugotų savo ausis.

Sociologai apklausai pasirinko garsiausių Anglijos Glastonberio, Lydso ir kitų festivalių žiūrovus ir apklausė 2000 jų.

„Garso lygis festivaliuose gali pasiekti net iki 110 decibelų, o tai tas pats kaip kylančio lėktuvo triukšmas. Pakartotinas tokio garso klausymasis neabejotinai sukels kurtumą”, – neabejoja Emma Harrison iš apklausą atlikinėjusios „Neprarask muzikos“ organizacijos.

Labiausiai rizikuoja vyrai. 56 procentai 26-40 metų amžiaus vyrų pripažino, kad garsiai grojama muzika jau pakenkė jų klausai.

Specialistai rekomenduoja festivalių mylėtojams imtis paprasčiausių apsaugos priemonių – laikytis atokiau nuo garsos sistemos įrenginių ir reguliariai daryti pertraukas toliau nuo scenos, kad ausys pailsėtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min