Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gepardų užkalbėtojas – šiuolaikinio Tarzano istorija

Gepardas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gepardas
Šaltinis: 15min
0
A A

Atrodantis kaip tikra filmų žvaigždė, Olivieris Houaletas turi kur kas daugiau pranašumų už bet kurį aktorių, kada nors kine įkūnijusį Tarzaną. Jis yra Tarzanas tikrame gyvenime, rašo „The Sun“.

Jaunas vyras praleido pastaruosius dešimt metų Namibijoje gelbėdamas didžiąsias kates ir bandydamas sugrąžinti joms galimybę grįžti į laukinę gamtą.

Prancūzas per tą laiką išsiugdė tokius sugebėjimus bendraujant su gepardais, kad buvo pramintas „gepardų užkalbėtoju“.

28-erių vyras leido laiką kartu su laukiniais gyvūnais, bandydamas užtikrinti jų saugumą ne tik uždaroje erdvėje, bet ir po to, kai jie bus paleisti į laukinę gamtą. Jis stengėsi įgyti tokį gepardų pasitikėjimą, kad išleisti į laisvę gepardai leistų jam  eiti kartu su jais.

Tokiu būdu jis tikisi parodyti gepardams, kur nereikia medžioti, kad jie išvengtų susidūrimų su ūkininkais.

„Aš aštuonis mėnesius iš eilės kiekvieną dieną eidavau į gepardų narvą. Jie visuomet man mesdavo iššūkį, kiekvieną kartą“, – prisimena vyras.

Olivieris iškeitė Prancūziją į Afriką, nes turėjo viziją išgelbėti laukinius gyvūnus ir norėjo paversti ją tikrove. Šiandien jis yra tikras ekspertas, nors ir neturi diplomo.

Jis įsitikinęs, kad žmones gali išmokyti elgesio su laukiniais gyvūnais, kurie, pasak jo, puola tik gindamiesi ir jausdami grėsmę, o gyvūnus gali išmokyti gyventi gamtoje kartu su žmonėmis.

„Mes negalime gyventi be gamtos. Turime nubusti, kol dar nevėlu“, – neabejoja Olivieris, pridurdamas, kad žmonės pirmiausia turi liautis matę save pasaulio valdovais. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min