Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausi stendinio modeliavimo meistrai savaitgalį renkasi Vilniuje

Vilniuje vyks tarptautinis stendinių modelių konkursas-paroda
Klubo Modeliuok.lt nuotr. / Vilniuje vyks tarptautinis stendinių modelių konkursas-paroda
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje gegužės 16-18 dienomis vyks jau šeštoji klubo „Modeliuok.lt“ tarptautinė stendinių modelių paroda-konkursas. Savo darbus iš popieriaus, plastmasės, metalo ir kitų medžiagų pristatys rekordinis skaičius dalyvių iš dešimties valstybių.

Šiemet renginys sutaps su Kariuomenės visuomenės diena, kuri šeštadienį vyks prie Baltojo tilto. Visi žiūrovai turės progą pamatyti tikrą šių dienų karinę techniką, o po to pasigrožėti mažomis jų kopijomis, kurios detalumu ir išbaigtumu retai nusileidžia originalams. Be to, stendinio modeliavimo parodos visada sutraukia ir senovinės karinės technikos, ypač antrojo pasaulinio karo laikų, gerbėjus.

Praėjusių metų konkurso aprašymas ir fotogalerija

 

Šiemet parodoje-konkurse dalyvaus ne tik geriausi „įprastų“ šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos – modeliuotojai, bet ir svečiai iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vengrijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos.

Nors Rytų Europoje tvyro politinė įtampa, tačiau į konkursą buvo kviečiami visų valstybių modeliavimo meistrai, o politikos klausimai atidėti į šalį.

„Taip, ant modelių būna ir svastikos, ir raudonos žvaigždės, tačiau modeliuotojai yra kultūringi ir išsilavinę žmonės, tad apie politiką stengiamės nešnekėti, skaudžių temų neliesti. Taip pat, save gerbiantis modeliuotojas niekada nevaizduos modelyje mirštančio, mirusio ar kankinamo žmogaus. Tai tam tikros nerašyto šio pomėgio etikos kodekso taisyklės“, – sakė stendinio modeliavimo klubo „Modeliuok.lt“ valdybos narys Remigijus Valickas.

6-asis Vilniaus stendinių modelių konkursas
6-asis Vilniaus stendinių modelių konkursas

Šiųmetė paroda dedikuojama Klaipėdoje įsikūrusios popierinių stendinių modelių leidyklos „W.M.C. Models“ penkerių metų gimtadieniui paminėti.

Kaip įprasta, organizatoriai įsteigė atskirą prizą už lietuviškos technikos modelius, be to, paprastai prizą įsteigia ir Lietuvos karinių oro pajėgų vadas už geriausią lėktuvo modelį.

Šeštasis „Atviras Vilniaus stendinių modelių konkursas“ gegužės 16-18 dienomis vyks Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, Žirmūnų g. 1 B. Įėjimas nemokamas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min