Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 19d. 09:29

Grybų vasara

Grybai
Monikos Volungevičiūtės nuotr. / Grybai

Drėgnas šių metų birželis ir ne ką sausesnė liepos pradžia pažadino vasarinius grybus anksčiau nei kitais metais. Pakelės jau birželio pabaigoje buvo nusėtos skaisčiai geltonas voveraites parduodančių grybautojų. Uoliausieji jau rado ir kitų vasarą augančių grybų: ūmėdžių, kazlėkų, lepšių, raudonviršių ir baravykų.

Kas, kur ir kada?

Grybų vasaros sezonas – nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos. Tačiau karštais vasaros mėnesiais rasti grybų galima ne visur. Todėl nuvykę į žinomas grybingas vietas, kuriose grybaujame rudenį, galime likti nieko nepešę. Vasarą grybai dažniausiai auga žemesnėse vietose, daubose, po lapuočiais, kur nukritusių lapų paklotė sulaiko daugiau drėgmės.

Gausiai ant negyvos sutręšusios medienos, kurioje ilgai išsilaiko drėgmė, auga vertingiausi vasariniai grybai – paprastosios (kisliosios) kelmiukės. Tokiose vietose galima rasti ir kreivabudžių bei grybautojams mažiau pažįstamų, bet valgomų grybų: elninių skydabudžių ir skujagalvių. Liepa – šių grybų sezonas.

Liepos pradžioje ir viduryje pradeda masiškai dygti baravykai, raudonviršiai, lepšės, voveraitės. Miškai pasipuošia įvairiaspalvėmis ūmėdžių kepurėlėmis. Miško aikštelėse, pamiškėse ir pievose išauga skėtinės žvynabudės. Liepos pabaigoje pasirodo šiliniai kazlėkai, geltonieji baravykai, pilkosios meškutės.

„Savaitė“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min