Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 25d. 21:02

Gyvenant vienam rizika susirgti depresija – 80 proc. didesnė

Antidepresantai – seksualinio gyvenimo priešai
Photos.com / Gyvenant vienam rizika susirgti depresija – 80 proc. didesnė

Rizika, kad depresija susirgs darbingo amžiaus žmonės, gyvenantys vieni – 80 proc. didesnė nei žmonėms, gyvenantiems šeimose, rodo suomių atliktas tyrimas, praneša BBC.

Pasak tyrimą atlikusių mokslininkų, pagrindinės depresijos priežastys moterims, kurios gyvena vienos – prastos gyvenamojo būsto sąlygos, vyrams, kurie gyvena vieni – socialinės paramos trūkumas. Susirgti depresija moterys ir vyrai linkę vienodai.

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad žmonių, kurie gyvena vieni, Vakarų šalyse per pastaruosius tris dešimtmečius padaugėjo. JAV ir Didžiojoje Britanijoje 1 iš 3 asmenų gyvena vienas.

Vakarų šalyse per pastaruosius tris dešimtmečius padaugėjo. JAV ir Didžiojoje Britanijoje 1 iš 3 asmenų gyvena vienas.

Mokslininkai aštuonerius metus stebėjo 3,5 tūkst. antidepresantus vartojusių suomių. Tyrime dalyvavo 1 695 darbingo amžiaus vyrai ir 1 776 moterys.  Vidutinis jų visų amžius siekė 44,6 metus. Žmonės buvo apklausti 2000-aisiai. Jų buvo teiraujamasi, ar jie gyvena vieni, ar su kitais žmonėmis.

Taip pat buvo surinkta kita informacija apie šių žmonių gyvenimą. Kaip antai – atmosfera darbe, išsilavinimas, atlyginimas, darbo statusas, būsto sąlygos, rūkymo įpročiai, alkoholio vartojimas ir kt.

Tyrėjai nustatė, kad žmonės, gyvenantys vieni, 2000–2008 metais pirko 80 proc. daugiau antidepresantų nei tie, kurie gyveno nevieni.

Pasak tyrėjų, gyvenimas kartu su kitais žmonėmis gali suteikia emocinę paramą ir socialinės integracijos jauseną bei kitų svarbių aplinkybių, apsaugančių žmones nuo psichinių sveikatos problemų.

Temos: 2 Liūdesys Depresija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min