Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 5d. 17:25

Gyvūnėliai – krizės aukos

Šuo
Photos.com / Šuo
Pasak gyvūnų globos tarnybų, vis daugiau naminių gyvūnėlių išmetami į gatvę dėl ekonominės krizės sukeltų finansinių sunkumų.

Naminių gyvūnų augintojai kasdien skaičiuoti turi ne tik savo šeimos nariams, bet ir augintiniams reikalingas išlaidas, rašo „Sky News“. Be kita ko, Didžiojoje Britanijoje gyvūnai privalo būti registruoti ir lankytis pas veterinarus, o kai kurie jų yra apdraudžiami. Dėl visų šių išlaidų ne viena šeima pastaruoju metu atsisveikino su savo augintiniais.

Vidutiniškai išlaidos už veterinaro paslagas, t.y. skiepus ir priežiūrą, kainuoja savininkams po keletą šimtų svarų, tuo tarpu, jei tenka gydyti kokią nors rimtesnę šuns ligą, tai gali atsieiti ir keletą tūkstančių svarų.

Benamiais britų šunimis besirūpinanti organizacija „The Dog Trust“ pastaruoju metu užregistravo dvigubai daugiau šunų, kuriuos savininkai nori atiduoti kitiems, nei pernai tokiu pat metu. Tačiau kiti nesivargina jų registruoti ir tiesiog išmeta į gatvę. „Šunys, deja, pirmi kenčia, kai žmonėms nebeužtenka finansų apmokėti sąskaitas ar prasimaitinti patiems“, – tikino vienas iš šunų prieglaudos darbuotojų. Pasak jo, naminis gyvūnas tampa pirmuoju labiausiai nukentėjusiu nuo ekonominės krizės šeimos nariu.

Nuo krizės jau kenčia ne tik šunys, panaši situacija yra ir su katėmis ir net žirgais. Gyvūnų globos organizacijų darbuotojai neabejoja, kad skaičiai ir toliau didės, kol didės krizė. Tuo tarpu išmestų į gatvę naminių gyvūnų laukia galbūt baisesnis priešas nei ekonominė krizė – tai ilga ir šalta žiema.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min