Rugsėjo 12-15 dienomis popiežius lankysis Paryžiuje ir Pietų Prancūzijoje esančiame Lurde, kur, kaip tikima, prieš 150 metų valstietei mergaitei Bernadette Soubirous apsireiškė Švč.Mergelė Marija.
Per metus šioje šventovėje apsilanko milijonai maldininkų, kurie geria iš jos šaltinių. Daugelis tiki, kad šių šaltinių vanduo stebuklingas ir gydo ligas, todėl taip pat išsiveža jo su savimi.
„Kad būtų išvengta jų konfiskavimo per saugumo patikrinimą oro uoste, „Air France" rekomenduoja visus butelius su Lurdo vandeniu dėti į tą bagažą, kuris keliaus į lėktuvo bagažo skyrių", – sakoma Vatikano patarimuose reporteriams.
Nors Lurdo vanduo nėra švęstas, kaip kunigų pašventintas vanduo bažnyčiose, daugelyje tinklalapių apie Lurdą jis vadinamas šventu.
Saugumo taisyklės, ribojančios skysčius lėktuvų keleivių rankiniame bagaže, galioja nuo 2006 metų, kai buvo atskleistas sąmokslas susprogdinti lėktuvus skystais sprogmenimis.
