Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 5d. 14:57

Spagečių Dievą tikintis čekas įrodė tiesą: religija jo reikalauja ant galvos nešioti kiaurasamtį

 Teisę įsiamžinti su sieteliu ant galvos nuotraukoje, skirtoje vairuotojo pažymėjimui, įrodė austras Niko Almas
Reuters/Scanpix nuotr. / Teisę įsiamžinti su sieteliu ant galvos nuotraukoje, skirtoje vairuotojo pažymėjimui, įrodė ir austras Niko Almas

Čekas, kuris teigia, kad jo religiniai įsitikinimai reikalauja ant galvos nešioti sietelį, gavo leidimą su tokiu virtuvės reikmeniu įsiamžinti nuotraukoje, skirtoje oficialiam dokumentui – asmens identifikacinei kortelei, skelbia „Prague Daily Monitor“.

28-erių Lukas Novy iš Brno yra Skrajojančio spagečių monstro bažnyčios pasekėjas. Jaunuolis teigia, kad plastikinis virtuvės indas yra labai svarbi „pastafariško“ tikėjimo dalis, jį jaunuolis privalo nešioti visą laiką ir gerbti kūrėjo dieviškumą. 

Čekijos pareigūnai nustatė, kad jei jaunuolio prašymas įsiamžinti su sieteliu būtų atmestas, tai pažeistų religinės lygybės įstatymus. 

Skrajojančio spagečių monstro bažnyčia 2005 metais atsirado JAV tarsi parodija iš organizuotos religijos. Šiuo metu tūkstančiai pasekėjų išpažįsta „pastafarizmą“ ir teigia, kad tai tikra jų religija. 

Pasekėjai teigia, kad visata buvo sukurta iš makaronų rutulio.  Visatos kūrėjas esą atrodo kaip spagečių gumulas su mėsos kukuliais. 

Anot Brno savivaldybės atstovo Pavelo Zara, šis prašymas atitinka Čekijos Respublikos įstatymus, pagal kuriuos, galvos apdangalai dėl religinių ir medicininių priežasčių leidžiami, jei neslepia veido.

Religijos pasekėjas, žinomas kaip Soorejus Jonesas Pothoorsas, teigia, jog jaučiasi diskriminuojamas dėl nepripažintos religijos. 

„Jie (kitų įsitikinimų žmonės) sako, kad Viešpats Jėzus jus apsaugos, o ne spagečiai, idiote“, – pasakojo pasekėjas, – O aš sakau: „Kaip jūs drįstate mano Viešpatį vadinti spagečių kamuoliu, kokių įrodymų jūs turite, kad Jėzus jus apsaugos – knygą? Mums net nereikia įrodymų, viskas aplink mus.“

Čekija yra antroji šalis, kurioje indas pripažintas oficialiu religinės galvos apdangalu. Teisę įsiamžinti su sieteliu ant galvos nuotraukoje, skirtoje vairuotojo pažymėjimui, prieš porą metų įrodė austras Niko Almas. Daugelis šalių vis dar atsisako kiaurasamtį pripažinti religiniu galvos apdangalu. Lenkijoje pasekėjų bandymai baigėsi nesėkme. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min