2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Indijos policija vykdo tyrimą dėl guru, kuris įtariamas privertęs sekėjus atlikti kastraciją

Indijos policija pranešė vykdanti tyrimą populiaraus, dievo įsikūnijimu pasiskelbusio guru atžvilgiu dėl įtarimų, kad jis skatino 400 sekėjų ryžtis kastracijai jo ašrame, kuri esą priartins juos prie Dievo.
Gurmeetas Ramas Rahimas
Gurmeetas Ramas Rahimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Indija

Indijos kovos su nusikalstamumu agentūra dėl tų operacijų šalies šiaurėje įregistravo bylą prieš Gurmeetą Ramą Rahimą, kuris dėl akį rėžiančių drabužių ir papuošalų pomėgio dar vadinamas „guru su blizgučiais“.

Baugino ir vertė

Centrinis tyrimų biuras (CTB) trečiadienį vakare paskelbtame pareiškime nurodo, kad G.R.Rahimo atžvilgiu vykdomas tyrimas dėl nusikalstamo bauginimo ir sunkių kūno sužalojimų. Nurodoma, kad galėjo būti atlikta 400 kastravimo operacijų.

Tas guru, kuris vadovauja Harjanos valstijoje įsikūrusiai organizacijai „Dera Sacha Sauda“, jau yra teisiamas dėl sąmokslo ryšium su vieno žurnalisto nužudymu 2002 metais, be to, teigiama, kad jis seksualiai išnaudojo sekėjas moteris.

Pasak advokato, gydytojai kastravimo operacijas vykdė nuo 2000 metų, bet jo klientas daug metų bijojo prabilti viešai.

Naujausia byla buvo iškelta po to, kai vienas jo sekėjų, Hansas Rajas Chauhanas, pateikė teismui skundą, kuriame tvirtina, kad buvo spaudžiamas pasidaryti ašrame „skausmingą“ operaciją.

„Jiems buvo pasakyta, kad tik tie, kurie bus iškastruoti, galės susitikti su Dievu, – ketvirtadienį AFP sakė H.R.Chauhano advokatas Navkiranas Singhas. – Mes pateiksime teismui visus bylos faktus ir sieksime kompensacijų aukoms“.

Pasak advokato, gydytojai kastravimo operacijas vykdė nuo 2000 metų, bet jo klientas daug metų bijojo prabilti viešai. Su 47 metų G.R.Rahimu susisiekti kol kas nepavyko.

Sekėjų – milijonai

„Dera Sacha Sauda“ sako, kad yra socialinio aprūpinimo ir dvasinė organizacija, turinti milijonus sekėjų Indijoje ir užsienyje.

G.R.Rahimas taip pat suvaidino veiksmo filme, kuris turi būti išleistas vėliau šį mėnesį, pavadinimu „MSG: Messenger of God“. Jame guru kovoja su nusikaltėliais, dainuoja, po regbio varžybų apsipila vandeniu.

Savo interneto svetainėje ši grupė G.R.Rahimą vadina šventuoju, rašytoju, išradėju, mokslininku, filosofu, filantropu, taikos aktyvistu ir „didžiausiu humanistu“.

G.R.Rahimas taip pat suvaidino veiksmo filme, kuris turi būti išleistas vėliau šį mėnesį, pavadinimu „MSG: Messenger of God“. Jame guru kovoja su nusikaltėliais, dainuoja, po regbio varžybų apsipila vandeniu.

Indiją krėtė visa virtinė skandalų dėl populiarių dvasinių mokytojų, daugiausia – hinduistų asketų, kurie tvirtina turį mistinių galių.

Lapkričio mėnesį policija areštavo Babą Rampalą Maharają – po ilgos ir smurtinės apsiausties jo ašrame Harjanoje, kai jis atsisakė paklusti teismo nurodymams nužudymo byloje.

Kitoje, keistoje byloje vieno mirusio guru sekėjai Pandžabo valstijos teisme kovoja dėl jo palaikų saugojimo šaldiklyje ir tvirtina, kad jis tik medituoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min