Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Interneto aukcionuose pirkėjai jau varžosi dėl Lietuvos banko numizmatinių vertybių

Monetų koliažas
Lietuvos banko nuotr. / Monetų koliažas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos bankas pirmą kartą numizmatams pasiūlė vertingų monetų ir jų rinkinių įsigyti elektroniniuose aukcionuose. Jie vyks iki gegužės 18 dienos.

Pirmuosiuose aukcionuose siūloma įsigyti anksčiau išleistų ir Lietuvos banko kasose dabar neparduodamų 500 litų aukso monetą, skirtą Žalgirio mūšio 600 metų sukakčiai; šią istorinę datą įamžinusius trijų monetų – aukso, sidabro ir vario bei nikelio lydinio – tris rinkinius; dvylika trijų 100 litų aukso monetų, skirtų Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui, rinkinių ir aštuonias įvairiomis progomis išleistas 50 litų sidabro monetas. Vėliau numatoma taip parduoti ir numizmatus dominančius litų banknotus.

Dabar vykstančiuose septyniolikoje aukcionų parduodama po vieną monetą ar jų rinkinį. Kiekvienas  aukcionas vyks 7 kalendorines dienas, tad jame galima dalyvauti arba nuo pat pirmos dienos, arba galima įsijungti ir vėliau, jei siūloma kaina galimam pirkėjui atrodys priimtina.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mikalojui Radvilai Juodajam skirtų monetų pristatymas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mikalojui Radvilai Juodajam skirtų monetų pristatymas

Pradinė aukcionuose siūlomų monetų ar jų rinkinių kaina lygi tai kainai, už kurią šios vertybės buvo parduodamos Lietuvos banko kasose. Be užstato, kuris sudaro dešimtadalį pradinės numizmatinės vertybės kainos ir dalyviams bus grąžinamas, o laimėjimo atveju – įskaitomas į pardavimo kainą, kiekviename aukcione reikia sumokėti aukciono dalyvio registracijos mokestį.

Pasak V.Reifono, viena vertus, tai kompensuos dalį projekto partnerio išlaidų. Antra vertus, tikimasi, kad tai skatins žmones atsakingiau pasirinkti, ar verta dalyvauti keliuose tokio paties nominalo monetos pirkimo aukcionuose.

Pirmųjų aukcionų dalyvio registracijos mokestis (9,99 Eur) sudaro iki 1,5 % pradinės aukcionuose siūlomų vertybių kainos, o ateityje jis gali būti koreguojamas atsižvelgiant į aukcionų populiarumą, nes norima, kad aukcionai būtų komerciškai patrauklūs.

M.Ambrazo nuotr. /Proginė moneta
M.Ambrazo nuotr. /Proginė moneta

Informacija apie elektroniniuose aukcionuose parduodamas vertybes ir aukcionų vykdymo tvarką paskelbta Lietuvos banko interneto svetainėje, o elektroninis aukcionas – čia. 

Į apyvartą Lietuvos banko išleidžiamų kolekcinių monetų įsigijimo tvarka nesikeičia, jos parduodamas Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min