Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 18:50

Biržuose išaugintas agurkas milžinas

Gendrutis Čeponis sakė, kad naują agurkų veislę jis pabandė auginti pirmą kartą ir liko patenkintas, nors metai daržininkystei ir nebuvo palankūs.
„Šiaurės rytų“ nuotr. / Gendrutis Čeponis sakė, kad naują agurkų veislę jis pabandė auginti pirmą kartą ir liko patenkintas, nors metai daržininkystei ir nebuvo palankūs
Agurkas – tradicinė ir įprasta daržovė. Ir, atrodo, čia jau mūsų nustebinti nėra kuo. Tačiau pasaulyje selekcininkai dirba, atsiranda naujų, dar nematytų rūšių: balti ir geltoni agurkai, visiškai mažyčiai ir gigantiški.

Gendrutis Čeponis sakė, kad naują agurkų veislę jis pabandė auginti pirmą kartą ir liko patenkintas, nors metai daržininkystei ir nebuvo palankūs.  

Čia neatsilieka ir mūsiškiai užkietėję daržininkai, mėgstantys ieškoti naujų daržovių veislių. Ir jų sklypeliuose greta įprastinių banalių žaliaodžių lietuviškų agurkėlių dygsta egzotiški jų broliai iš viso pasaulio kraštų. Į redakciją atneštą daržovę vargu kas būtų pavadinęs agurku. Greičiausiai būtų palaikę kokia nors cukinijos ar kitokio egzotiško vaisiaus atmaina. 

Į redakciją atneštą daržovę vargu kas būtų pavadinęs agurku. Greičiausiai būtų palaikę kokia nors cukinijos ar kitokio egzotiško vaisiaus atmaina

Pasak 64 centimetrų ilgio ir 1,64 kilogramo svorio daržovę užauginusio Gendručio Čeponio, tai „Armianskij bogatyr“ veislės agurkas. Pasak daržininko, ant agurkų sėklų pakuotės buvo užrašyta, kad šios daržovės užauga įspūdingo ilgio ir svorio – per pusę metro ilgio ir iki 2 kilogramų svorio. Taigi, anot G. Čeponio, agurkas visiškai pateisino savo veislės pavadinimą (rus. bogatyr – karžygys; red. past.). 

Agurko milžino savininkas džiaugėsi, kad daržovė ilgai išlieka šviežia, puikiai tinka ir konservuoti. Be to, turi agurko skonį ir meliono aromatą. 

Įvairias daržoves G. Čeponis augina savo kolektyviniame sode. Šią agurkų veislę pabandė pirmą kartą ir liko patenkintas. Augino „armėnus“ kartu su kitais agurkais atvirame lauke. Pasak sodininko, oras nebuvo palankus nei agurkams, nei arbūzams ar melionams. Viską gadino dažni lietūs. 

Visažiniame internete rašoma, kad iš Centrinės Azijos pas mus atkeliavęs armėniškas agurkas visgi yra sidabrinių melionų giminės. Jis pjaustomas, valgomas, marinuojamas ir rauginamas kaip tikras agurkas, jo balta šerdis kvepia melionais. Kaip ir visi melionai, armėniškas agurkas mėgsta šilumą. Jį galima auginti šiltnamyje (vertikaliai) ar lauke užuovėjoje (leisti laisvai šliaužti ūgliams). Didelis šios daržovės privalumas – ypatingas derlingumas, atsparumas ligoms ir temperatūrų pokyčiams. Armėniškas agurkas dera iki pat šalnų, palankiais augti metais duoda iki 10 kg panašių į agurkus šiek tiek neįprasto skonio vaisių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Šiaurės rytai“
Temos: 2 Biržai Agurkai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min