Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Išleista kolekcinė 20 eurų moneta, skirta M.K.Oginskiui

Šeštadienį pristatyta kolekcinė 20 eurų moneta, skirta kompozitoriaus ir politiko Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, pranešė Lietuvos bankas.
Kolekcinė moneta
Kolekcinė moneta / Lietuvos banko nuotr.

Naujoji Lietuvos banko į apyvartą išleista moneta iškilmingai pristatyta šeštadienį Plungėje esančiuose M.K.Oginskio rūmuose, o įsigyti šių monetų galima Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune. Sidabro monetos nukaldintos 3 tūkst. tiražu.

„Per ilgesnę nei dviejų dešimtmečių mūsų monetų kalybos istoriją tik dviejų muzikinių kūrinių fragmentai yra natomis atvaizduoti lietuviškose monetose. Dabar taip įamžinome M.K.Oginskio „Atsisveikinimą su Tėvyne“, o metų pradžioje – Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“, – pranešime teigia Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas. – Tačiau nepamirškime, kad M.K.Oginskis buvo ne tik garsus kompozitorius, bet ir iškilus valstybės bei visuomenės veikėjas, ši veikla per simbolius irgi atskleidžiama naujojoje monetoje“.

Monetos dailininkai - Rūta Ona Čigriejūtė ir Rytas Jonas Belevičius.

M.K.Oginskis (1765–1833) buvo daugeliu talentų pasižymėjusi XVIII–XIX amžių sandūros asmenybė: politikas, diplomatas, Abiejų Tautų Respublikos Seimo narys, Vilniaus universiteto mokslo tarybos garbės narys, Lietuvos sukilėlių Vyriausybės, Lietuvos tautinės aukščiausiosios tarybos narys, socialinių reformų idėjų puoselėtojas, memuarų rašytojas, kompozitorius. Jis aktyviai dalyvavo politinėje, valstybės valdymo, švietimo, socialinių reformų, ypač baudžiavos panaikinimo, kultūros prieinamumo didinimo ir visuomenės kūrybiškumo skatinimo.

Seimas 2015-uosius yra paskelbęs M.K.Oginskio metais. M.K.Oginskio 250-osios gimimo metinės taip pat įtrauktos į UNESCO minėtinų datų sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius