Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ištyrė: į teatrą lietuviai vaikšto dažniau negu į sporto varžybas

Lietuvos ir Ukrainos krepšinio rinktinių draugiškos varžybos Klaipėdos „Švyturio“ arenoje
T. Pikturnos nuotr. / Varžybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors lietuviai mėgsta girtis esantys krepšinio tauta, teatre ir koncertuose jie lankosi gerokai dažniau negu sporto renginiuose, rodo Lietuvos gyventojų apklausa. Bent kartą per pusmetį į teatrą nueina arba koncerte apsilanko maždaug du trečdaliai Lietuvos gyventojų, tuo tarpu į sporto renginius bent kartą per pusmetį nueina tik kiek daugiau negu trečdalis.

Apklausos duomenimis, bent kartą per du mėnesius į teatrą einantys teigė 28,4 proc. respondentų, bent kartą per pusmetį – 67,8 proc., o niekada teatre nesilanko vos 5 proc.

Apklausa taip pat atskleidė, kad lietuviai nėra ramaus laisvalaikio mėgėjai: vos penktadalis (19,2 proc.) respondentų nurodė, kad šeštadienius labiausiai mėgsta leisti namuose.

Panaši situacija ir su lankymusi koncertuose: bent kartą per du mėnesius į koncertus eina daugiau negu penktadalis (22,7 proc.) respondentų, bent kartą per pusmetį – 63,5 proc., niekada į juos neina vos 3,5 proc. O štai sporto renginiuose lankosi gerokai mažiau lietuvių: vos 15,2 proc. apklausos dalyvių į juos sakė einantys bent kartą per du mėnesius, 36,3 proc. – kartą per pusmetį, o ketvirtadalis (25,2 proc.) nesilanko niekad.

Apklausa taip pat atskleidė, kad lietuviai nėra ramaus laisvalaikio mėgėjai: vos penktadalis (19,2 proc.) respondentų nurodė, kad šeštadienius labiausiai mėgsta leisti namuose.

Bet kultūrinimąsi lietuviai vertina labiau negu tiesiog linksminimąsi be tikslo – daugiausia, 29,2 proc. apklausos dalyvių teigia, kad frazė „laisvalaikio pramogos“ jiems pirmiausia siejasi su ėjimu į renginius. 17,8 proc. respondentų sako, kad laisvalaikio pramogos jiems siejasi su ėjimu į kino teatrą, 17 proc. apklaustųjų nurodo, kad su ėjimu „į miestą“ – barus, kavines, klubus ir panašias pasilinksminimo vietas.

Dauguma (80,8 proc.) laisvalaikį leidžia ne vieni: 29,8 proc. respondentų – su antrąja puse, 27,5 proc. – su šeima, 23,5 proc. – su draugų kompanija. Vos 6,6 proc. respondentų teigė, kad labiausiai laisvalaikį leisti mėgsta vieni.

Internetinė apklausa „Bilietai LT“ užsakymu  atlikta lapkričio 17-23 d.

Apklausoje dalyvavo 505 respondentai nuo 15 iki 74 metų amžiaus. Apklausos tikslas buvo išsiaiškinti lietuvių laisvalaikio leidimo įpročius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min