Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 16:55

JAV Dievą tiki 82 proc. gyventojų, tačiau tik trečdalis mano, kad jis kišasi į pasaulio reikalus

Kryželis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kryželis

Daugiau nei aštuoni dešimtadaliai suaugusių amerikiečių tiki Dievą, tačiau tik kas trečias iš dešimties mano, kad jis kontroliuoja visus pasaulio reikalus, rodo antradienį paskelbti apklausos rezultatai.

Be to, dalies viešosios nuomonės tyrimų agentūros „Harris“ apklaustų respondentų pažiūros nebuvo tvirtos: tik 59 proc. tikinčių nurodė „nė kiek neabejojantys“ Dievo egzistavimu, o 15 proc. buvo tik iš dalies tuo įsitikinę .

„Naujai gimusiųjų“ krikščionių ir protestantų tikėjimas buvo tvirčiausias: Dievą tikintys nurodė atitinkamai 87 ir 76 proc. save toms bendruomenėms priskiriančių žmonių. Palyginti daug tikinčių buvo tarp respublikonų (72 proc.), pietinių valstijų gyventojų (69 proc.), taip pat juodaodžių ir moterų (maždaug po du trečdalius). 

Dievo egzistavimu labiausiai abejojo jauni ir aukštąjį išsilavinimą įgiję asmenys.  Netikinčiais save įvardijo daugiau nei du trečdaliai apklaustų universitetų diplomus ar aukštesnius mokslo laipsnius turinčių žmonių, taip pat daugiau nei 40 proc. 25–29 amžiaus jaunuolių.

Dievo egzistavimą taip pat neigia maždaug trečdalis JAV vakarinėje ir rytinėje pakrantėse gyvenančių žmonių.  38 proc. tikinčių amerikiečių mano, kad Dievas yra vyras – galbūt dėl dažnai krikščionių kartojamos maldos „Tėve mūsų“. Beveik tiek pat (34 proc.) įsitikinę, jog Dievas neturi jokios lyties.

Tik mažiau nei 1 proc. galvoja, kad Dievas yra moteriškos lyties, o apie 11 proc. – kad Viešpats yra tiek vyras, tiek moteris. 

Į klausimą, kokią galią Dievas turi mūsų pasaulyje, 43 proc. tikinčių respondentų nurodė manantys, kad jis tik stebi įvykius, tačiau į juos nesikiša. 30 proc. buvo įsitikinę, kad jis tiesiogiai valdo tai, kas vyksta Žemėje.

Lapkričio 2–11 dienomis vykusioje „Harris“ internetinėje apklausoje dalyvavo 2 303 suaugę JAV gyventojai. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min