Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 03, 09:11

Jeruzalėje sustiprinto saugumo sąlygomis vyko LGBTQ eitynės

Tūkstančiai žmonių ketvirtadienį žygiavo Jeruzalės gatvėmis per spalvingą „Pride“ paradą, surengtą sustiprinto saugumo sąlygomis.
LGBT eitynės „Kaunas Pride“
LGBT eitynės „Kaunas Pride“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Izraelio parlamento pirmininkas Mickey Levy sakė pirmą kartą prisidėsiantis prie parado, nes būtina „paremti LGBTQ žmonių kovą už lygias teises“.

Jeruzalėje metinis renginys už LGBTQ+ teises rengiamas nuo 2002-ųjų. Dažnai tuo pačiu metu vykdavo žydų ultraortodoksų bei kraštutinių dešiniųjų ekstremistų protestai.

„Niekas neturėtų gyventi paslapčiomis“, – skelbė vienas parado metu neštas plakatas.

„Niekas nėra laisvas, kol nelaisvi visi“, – teigė kitas.

Dalyvių saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti buvo mobilizuota tūkstančiai policininkų.

Buvo areštuoti trys žmonės: vienas dėl socialiniuose tinkluose paskelbtų grasinimų parado organizatoriui, o du – dėl ašarinių dujų laikymo savo automobilyje netoli parado maršruto.

2015 metų liepos 30-ąją vienas žydų ultraortodoksas per „Pride“ eitynes mirtinai subadė paauglę Shirą Banki (Širą Banki) ir sužeidė dar šešis žmones. Nuo to laiko renginio saugumas labai sustiprinamas.

Užpuolikas kelios savaitės prieš šią žmogžudystę buvo paleistas iš kalėjimo, kur atliko bausmę dėl trijų žmonių sužeidimo per „Pride“ paradą 2005-aisiais. Už 2015 metų išpuolį jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Izraelis laikomas gėjų teisių srityje pirmaujančia šalimi Artimuosiuose Rytuose.

Tačiau žydams, musulmonams ir krikščionims šventoje Jeruzalėje gėjų bendruomenė susiduria su daug didesniais iššūkiais nei Tel Avive.

Palei parado maršrutą buvo susirinkę kelios dešimtys protestuotojų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min