Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jungtinės Karalystės teismas: gėrimas nėštumo metu nėra smurtinis nusikaltimas

Nėščiosios pilvukas
Shutterstock nuotr. / Nėščia moteris
Šaltinis: BNS
0
A A

Britų teismas ketvirtadienį nusprendė, kad smarkus gėrimas nėštumo metu neturėtų būti laikomas „smurtiniu nusikaltimu“ vaiko atžvilgiu, – byloje, kuri kėlė susirūpinimą dėl galimo motinų pavertimo nusikaltėlėmis.

Vietos valdžios pareigūnai kreipėsi į vyriausybės kompensavimo smurtinių nusikaltimų aukoms instituciją (CICA) prašydami atlyginti nuostolius septynerių metų mergaitei, kuria rūpinasi valstybė ir kuri turi sunkių negalių dėl to, kad jos motina nėštumo metu smarkiai gėrė.

Vietos valdžios advokatai apeliaciniam teismui sakė, kad motina elgėsi „nerūpestingai“, kai nėštumo metu kasdien išgerdavo iki pusės butelio degtinės ir aštuonias skardines stipraus alaus.

„Manėme, kad motina, kuri yra nėščia ir kuri be saiko geria, pagal mūsų įstatymus nėra kalta dėl baudžiamojo nusikaltimo, jei jos vaikas dėl to vėliau gimsta su pakenkimais“, – sakoma nutartyje.

Vietos valdžios advokatai apeliaciniam teismui sakė, kad motina elgėsi „nerūpestingai“, kai nėštumo metu kasdien išgerdavo iki pusės butelio degtinės ir aštuonias skardines stipraus alaus.

Nors advokatai neteigė, kad žala buvo daroma tyčia, jie tvirtino, kad ta moteris kalbėjosi apie savo gėrimą su profesionalais ir „ėmėsi rizikos“.

Išprovokavo ginčą

Teismo sprendimas yra susijęs su tuo, ar embrionas pagal Anglijos įstatymus gali būti laikomas žmogumi.

Ši byla išprovokavo įnirtingus debatus dėl alkoholio žalos ir moterų bei embrionų teisių šalyje, kur abortai yra legalūs nuo 1967-ųjų.

Moterų teisių gynimo grupės perspėjo, kad ši byla galėjo atverti duris policijos veiksmams prieš nėščias moteris, kaip vis dažniau nutinka Jungtinėse Valstijose.

Apeliacinio teismo sprendimu buvo užbaigta penkerius metus trukusi teisinė kova tarp tarybos ir CICA.

Gina embrioną

CICA svarsto prašymus skirti kompensacijas dėl elgesio, kuris gali būti nusikalstamas, šiuo atveju – įtariamo nerūpestingumo vartojant vaisiui kenksmingas medžiagas.

Paskutiniu teismo proceso etapu pernai gruodžio mėnesį teisėjas priėmė CICA palankų sprendimą ir nurodė, kad vaisius iki gimimo nėra asmuo ir negali būti nusikaltimo auka.

Tas sprendimas buvo apskųstas, o bylos baigties laukė ir 80 kitų panašių prašymų dėl kompensacijų.

Minimai mergaitei, vadinamai tik inicialais CP, diagnozuoti sunkios formos vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimai (FASD), kurie apima įvairius sutrikimus nuo sumažėjusių intelektinių gebėjimų iki širdies ir inkstų problemų.
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Kriminalas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min