Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 3d. 13:35

Jungtinėse Valstijose savižudybės reikmenis pardavinėjusi 93 metų moteris bus teisiama už mokesčių vengimą

Sharlotte Hydorn
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sharlotte Hydorn

Viena garbaus amžiaus amerikietė, kuri paštu pardavinėjo savadarbius savižudybės priemonių rinkinius iš savo namų Kalifornijoje, penktadienį padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl su mokesčiais susijusio nusižengimo, pradėjus tyrimą dėl jos prieštaringai vertinamo verslo.

93 metų Sharlotte Hydorn, buvusi viešosios mokyklos gamtos mokslų mokytoja, prisipažino nepateikusi deklaracijų apie sumokėtus federalinius pajamų mokesčius už 2007–2010 metus.

Pasak tyrėjų, per minėtą laikotarpį moteris pardavinėjo rinkinius, kuriais pasinaudoję bent septyni jos klientai uždusino save.

Sh.Hydorn, kurios name netoli San Diego gegužę atliko kratą federaliniai agentai, sakė, kad jos „pasitraukimo rinkiniai“ buvo skirti mirtinomis ligomis sergantiems žmonėms, norintiems oriai užbaigti gyvenimą.

Prokurorai nurodė, kad moteris per ketverius metus pardavė apie 1 300 tokių rinkinių, tačiau pagal susitarimą su pareigūnais įsipareigojo jų nebegaminti ir nebeplatinti.

Rinkinius, kurie buvo pardavinėjami po 60 dolerių (apie 154 litus), įskaitant naudojimo instrukciją ir siuntimo išlaidas, sudarė ant galvos užmaunamas ir ant kaklo sandariai užsegamas plastikinis gobtuvas, taip pat žarnelės, kuriomis prie gobtuvo galima prijungti helio arba kitokių inertinių dujų balioną. Pastarąjį klientas turėdavo įsigyti pats.

San Diego apygardos prokuroras pagal susitarimą sutiko nepatraukti Sh.Hydorn atsakomybėn dėl šešių savižudybių šioje apygardoje, kurios buvo atliktos panaudojus šios moters pardavinėtas priemones.

Sh.Hydorn prisipažino pardavinėjusi šiuos rinkinius jau 20 metų ir tvirtino nesidomėdavusi, kokie žmonės juos pirkdavo. Ji teigė iš šio verslo nedaug teuždirbusi.

Sh.Hydorn savo gaminiui buvo suteikusi prekinį ženklą GLADD, kuris yra žodžių junginio „Glorious Life and Dignified Death“ (Šlovingas gyvenimas ir ori mirtis) santrumpa, skambanti panašiai kaip anglų kalbos žodis „glad“ (patenkintas).

JAV mokesčių agentūros Los Andželo skyriaus specialioji agentė Leslie DeMarco sakė, kad Sh.Hydorn „užsiėmė pelno siekiančiu verslu, nekreipdama dėmesio į savo klientų tapatybę, jų esamą sveikatos būklę ir federalinius mokesčių įstatymus“.

„Pasišventusi asmenybė“

Sh.Hydorn advokatas Charlesas Goldbergas sakė, kad jo klientė iš savo pirkėjų gautų lėšų niekada neįnešdavo į banko sąskaitą ir kad Federalinio tyrimų biuro agentai jos namuose rado šimtus neišpirktų čekių ir vokelių su grynaisiais pinigais.

Už nusikaltimą, dėl kurio prisipažino Sharlotte Hydorn, gresia iki vienerių metų laisvės atėmimo ir iki 100 tūkst. dolerių bauda.

„Ji buvo pasišventusi asmenybė, tvirtai įsitikinusi, kad žmogus turi teisę pasirinkti savo gyvenimo kokybę, ypač paskutinėmis savo dienomis“, – pabrėžė Ch.Goldbergas.

Pasak advokato, Sh.Hydorn nedeklaruotas pajamos daugiausia sudarė pensija, socialinio aprūpinimo išmokos ir lėšos, gaunamos už dviejų nedidelių butų nuomą.

Sh.Hydorn pateko į pirmuosius puslapius, kai Oregone gyvenęs 29 metų Nicholas Klonoskis įsigijo vieną iš šios moters pardavinėjamų rinkinių ir nusižudė pernai gruodį. Šio vyro šeima sakė, kad jis kentėjo nuo depresijos, tačiau šiaip buvo sveikas.

Dėl šio incidento kilus pasipiktinimo bangai, Oregono įstatymų leidėjai birželį priėmė teisės aktą, draudžiantį pardavinėti tokius reikmenis, nors ši valstija yra viena iš dviejų, įteisinusių savižudybę su gydytojo pagalba žmonėms, sergantiems neišgydomomis mirtinomis ligomis.

Už nusikaltimą, dėl kurio prisipažino Sh.Hydorn, gresia iki vienerių metų laisvės atėmimo ir iki 100 tūkst. dolerių bauda. Tačiau prokurorai nurodė rekomenduosiantys skirti penkerių metų stebėsenos laikotarpį, taip pat mažiausią pagal federalinius įstatymus numatytą baudą, o taip pat įpareigojimą sumokėti mokesčius, kuriuos Sh.Hydorn yra nuslėpusi.

Mokesčių agentūra apskaičiavo, kad Sh.Hydorn yra skolinga valstybės iždui 15–30 tūkst. dolerių; moteris sutiko sumokėti nustatytą sumą. Ji buvo paleista už 10 tūkst. užstatą, o nuosprendis šioje byloje bus paskelbtas vasarį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min