Juodkrantėje aptikta nauja nykstančio grybo augavietė

Juodkrantės apylinkėse rasta nauja puslaisvio briedžiuko (Morchella semilibera) radavietė, iš viso 5 vaisiakūniai, praneša Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
Kuršių nerijos nacionaliniame parke aptikta dar viena puslaisvio briedžiuko augavietė.
Kuršių nerijos nacionaliniame parke aptikta dar viena puslaisvio briedžiuko augavietė. / Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr.

Pernai panašiu laiku pirmą kartą buvo rasta ši reta grybo rūšis Kuršių nerijoje, tik kitoje vietoje.

Šių grybų rinkti negalima, dar 2000-iaisiais įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą ir priskirti 3 (R) kategorijai, kaip retos rūšys, kurių populiacijų mažai dėl jų biologinių ypatybių.

Puslaisvis briedžiukas mėgsta lapuočių ar mišrius miškus, parkus. Auga pavieniui ar grupelėmis tarp žolių ir pūvančių lapų.

Lietuvoje žinoma 12 radaviečių: Alytaus, Anykščių, Kėdainių, Kupiškio, Panevėžio, Ukmergės ir Vilniaus rajonuose.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą