TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurgis Didžiulis: „Akcija „Būk matomas“ – labai reikalingas ir šaunus projektas“

Akcija „Būk matomas“
„MES“ nuotr. / Akcija „Būk matomas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Akcija „Būk matomas“ jau antrus metus keliauja per Lietuvos mokyklas ir tvirtina stilingus atšvaitus mokiniams ant viršutinių drabužių. Ši akcija inicijuota Daugiavaikių šeimų asociacijos „MES“ ir vykdoma visiškai neatlygintinai. Kadangi šiemet į akcijos akiratį pakliuvo nedidelis skaičius Vilniaus mokyklų, organizatoriai planuoja gruodžio mėn. 29 dieną tai atlikti „Kuku Muku“ kavinėje vaikams, kur bus kviečiami vaikai ateiti ir nemokamai užsižymėti savo drabužius.

Po Kalėdinio šurmulio vaikučiai su tėveliais, o taip pat ir vyresnieji yra laukiami su gera nuotaika ir drabužėliais, ant kurių norės uždėti linksmuosius atšvaitus.

Peržiūrėjus ankstesnių metų statistiką, paaiškėjo labai liūdni faktai. Kasmet tamsiu paros metu kelių eismo įvykiuose žūsta pilna klasė mokinių, t.y. apie 25 vaikus.

Kas turi tam įtakos? Pasirodo, nors atšvaitų dėvėjimą nuolat skatina įvairios akcijos, jie yra dalinami mokyklose, darželiuose ar net gatvėje, tačiau labai dažnai atšvaitai nebūna dėvimi tuo metu, kuomet atsiduriama gatvėje ir dar sutemus. Vaikai dažnai su atšvaitais žaidžia namuose ir juos pamiršta prisisegti einant į lauką. Suaugę, deja, dažnai nesureikšmina atšvaito svarbos, arba teigia, jog tai yra nestilinga, negražu ir t.t.

Akcija „Būk matomas“ organizuojama būtent todėl, kad atšvaitai būtų visada ant rūbo. Atšvaitinis lipdukas yra termo būdu pritvirtinamas prie striukės ar paltuko. Taip prilipdytas atšvaitas ant viršutinių drabužių gali ištarnauti metus ir dar daugiau.

Keliavo po Lietuvą

Šiemet akcija prasidėjo spalio mėnesį Jonavos apskrityje, kur buvo aplankyta net 20 mokyklų bei bendruomenių susibūrimo vietų. Anot akcijos organizatorių, per spalio mėnesį sužymėta daugiau nei 6000 viršutinių drabužių, kurios dėvi ne tik vaikai, bet ir suaugę.

Taip pat Vilniuje Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ parodos „Baltic Fashion and Textile Vilnius 2014’’ buvo pristatyta kolekcija „Būk matomas-būk madingas“ – atšvaitais puošti drabužiai vaikams. 

Lapkričio mėnesį akcija persikraustė į Alytaus apskritį, kur jau aplankė 15 mokyklų, o gruodį aplankys dar 5. Iš viso Alytaus apskrityje taip pat bus „atšvaituotų“ virš 6000 pėsčiųjų. Akcija yra vykdoma ne tik mokyklose, tačiau ir bendruomėnių susibūrimo vietose, kad matomais taptų ne tik vaikai, bet ir pagyvenę žmonės, kurie neretai pamiršta prisisegti atšvaitą ir keliauja tamsoje.

Vilniuje, lapkričio 16-tąją,  žuvusiųjų keliuose dieną, Šv.Ignoto bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už žuvusiuosius autoįvykiuose. Po pamaldų visi norintys taip pat galėjo nemokamai užsidėti atšvaitus ant savo viršutinių drabužių.

J.Didžiulis: tėvai turėtų jausti atsakomybę

Prie akcijos geranoriškai prisijungęs Jurgis Didžiulis taip pat kvietė visus būti neabejingiems šiai akcijai ir pasinaudoti puikia galimybe tapti matomais ir saugiais.

„Ši atšvaitų akcija, šalyje prasidėjusi prieš porą metų, privalo įgyti tęstinumą, naują pagreitį. Tai paveiktų žmonių įpročius, didintų tėvų atsakomybę už vaikų saugumą kelyje, formuotų teigiamą nuomonę, kad prioritetas vis dėlto yra saugumas, ne tik estetika“, – įsitikinęs muzikantas ir dviejų vaikų tėtis Jurgis Didžiulis.

J.Didžiulis teigia, jog norint viso to pasiekti, būtina atšvaitų užtikrinamą saugumą, naudą derinti su dizainu bei estetika.

Prie prisideda Lietuvos kelių direkcija, Lietuvos policija bei ,„Armyday’’ komanda.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min