Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų ežiai iš pieštukų

Skulptūros iš pieštukų primena vandenyno gyvūnus.
Skulptūros iš pieštukų primena vandenyno gyvūnus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įmantrios amerikiečių menininkės Jen Maestre kuriamos skulptūros iš tolėliau gali pasirodyti it margi jūrų ežiai ar kitos keistos vandenyno dugne gyvenančios gyvūnų rūšys. Tačiau neapsigaukite, tai unikalūs meno kūriniai padaryti iš paprasčiausių spalvotų pieštukų.

49-erių amerikietė spalvotus pieštukus perka urmu. Ji supjausto juos į 2,5 cm gabalėlius ir išgręžia po skylutę, padaro tarsi karoliuką, kad gabalėlius galėtų sujungti. Tuomet J.Maestre nusmailina pieštuko galą drožtuku ir gabalėlius susiūna specialiu siūlu. Moteris tvirtina, kad jai kuriant itin patinka paradoksas, jog ji naudodamasi pramonės kūriniais – pieštukais – pagamina tokias lanksčias formas, tarsi jos būtų atėjusios iš gamtos.

„Kartais viena skulptūra įkvepia kitą. O kartais padarau klaidą ir tai vėlgi nusiunčia mane tam tikra kūrybos kryptimi. Iš esmės mano skulptūras įkvėpė jūrų ežio forma ir funkcijos“, – Telegraph.co.uk pasakojo J.Maestre. Pasak menininkės, ją keri jūrų ežio dygliai, kurie yra labai pavojingi ir kartu nuostabiai gražūs. Šie gyvūnui tarnauja kaip įspėjamasis ženklas kitiems gyvūnams, bylojantis, kad kontaktas nepageidaujamas.

„Spygliuose gali įžvelgti trapumą ir kartu jėgą, pažeidžiamumą ir kito objekto baimę. Jų paviršius užburia ir vilioja, nepaisant pasekmių“, – svajingai kalbėjo amerikietė. J.Maestre gamindama ją įkvėpusius jūrų ežius išmėgino daug įvairių medžiagų. Pieštukus ji atrado ir tokias skulptūras ėmėsi gaminti 1999-aisiais.

Menininkės darbai eksponuojami parodose visame pasaulyje, o nuo 12 cm iki daugiau kaip pusės metro dydžio svyruojančios skulptūros yra itin mėgstamos pirkėjų. Vidutinė vieno J.Maestre kūrinio kaina – 5 tūkst. JAV dolerių, daugiau kaip 12 tūkst. Lt.

Komentarai
Temos Pieštukas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min