Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką dovanoti abiturientui mokyklos baigimo proga?

Supakuotos dovanėlės
Audriaus Gavėno/15min.lt nuotr. / Supakuotos dovanėlės
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus egzaminų maratonui, lengviau atsipūtė ne vienas šalies abiturientas. Juk žengtas dar vienas didžiulis gyvenimo žingsnis. Mokyklos baigimo proga jaunuolio tėvai ir artimieji nori jam padovanoti kažką ypatinga. Tačiau – ką? Psichologai šiuo atveju pataria dovanoti dovanas, suteiksiančias kuo daugiau teigiamų emocijų ir naujų potyrių, kas garantuotų ne tik puikius prisiminimus, bet ir padėtų atsipalaiduoti po įtempto mokslų laikotarpio.

Pasak psichologės Daivos Balčiūnienės, dovanos prasmė – suteikti kitam žmogui malonumą ir džiaugsmą, todėl ideali dovana neturėtų būti pareiga, formalumas, našta. Be abejo, dovanodami dažniausiai tikimės, kad mūsų pastangos nenueis veltui ir išliks gavėjo atmintyje ilgą laiką. Tokiu atveju, D.Balčiūnienė pataria renkant dovaną orientuotis į emociją, kurią ši dovana suteiks.

„Emocija gali visiškai nepriklausyti nuo materialios dovanos vertes. Ir egzotiška kelionė, ir akmenėlis iš Lietuvos pajūrio, padovanoti tam pačiam asmeniui, gali likti jo atmintyje iki pat senatvės. Viskas priklauso nuo santykių, situacijos, asmenybių, aplinkybių, netikėtumo ir (kas turbūt svarbiausia), nuo jausmo, kiek kitam rūpiu, kiek jis mane pažįsta ir kiek jis mane supranta-pajaučia“, – sako psichologė.

Aišku, kartais išrinkti dovaną yra sudėtinga arba nori leisti kitam pačiam nuspręsti, ką įsigyti, nes baisu apsirikti įteikiant absoliučiai nereikalingą daiktą. Šiandien dažnai tokiais atvejais pasirenkami dovanų čekiai. Nors, pasak D.Balčiūnienės, jie ir neteikia to pirmapradžio malonumo ir džiaugsmo, bet yra naudingi – dovanojantysis tiesiog parodo dėmesio ženklą.

Kiek kitokio pobūdžio yra vis labiau populiarėjantys dovanų kuponai, leidžiantys pasirinkti ne konkretų daiktą, o paslaugą, suteiksiančią dovanos gavėjui galimybę pasidžiaugti išsvajotomis pramogomis ar malonumais. Beje, šiuo atveju emocija (vienas iš pagrindinių dovanos elementų) dovanojama dukart – įteikiant dovaną ir pasinaudojant dovanų kupono paslaugomis.

„Kiekvienas turime svajonių, kurias trokštame įgyvendinti, kurios susijusios su naujais potyriais, tačiau visada atsiranda svarbesnių reikalų ar pirkinių. Ypatinga proga, kaip pavyzdžiui, mokyklos baigimas, puiki proga abiturientui įteikti nepamirštamą kupiną įspūdžių dovaną, leisiančią atsipalaiduoti ir pamiršti egzaminų maratono įtampą. Tai – labai svarbu jauno žmogaus emocinei sveikatai“, – sako psichologė.

Pasak didžiausio Lietuvoje pramogų platintojo „Gera dovana“ vadovo Ernesto Kačerausko, pastebima, kad artėjant išleistuvių metui itin perkamos dovanos, padedančios atsipalaiduoti, suteikiančios emocijų, tokios kaip dekupažo pamokos, jodinėjimas žirgais, vandens pramogos, dažnai net ir labai aktyvios, daug adrenalino suteikiančios dovanos – šuolis parašiutu, pasivažinėjimas kartingais ar skrydžiai oro balionais.

„Matyti, kad tėvai nori suteikti vaikams galimybę atsigauti po didelės įtampos egzaminų sesijos metu. O tam geriausiai padeda tai, ko mokiniai egzaminų sesijos metu negalėjo sau leisti“, – sako E.Kačerauskas.

Beje, abiturientai taip pat linkę dovanoti mokytojoms ne materialias dovanas. Vazos, albumai ir paveikslai vis noriau keičiami dovanomis, teikiančiomis naujų potyrių ir emocijų. Dažniausiai dovanojamos vyno, šokolado degustacijos, kartais dekupažo ar papuošalų kūrimo pamokos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Dovana
Parašykite atsiliepimą apie 15min