Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai atostogos dar toli... Idėjos vilniečio savaitgaliui

Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kiekvienais metais ateina toks laikotarpis, kai tarsi maži žvirbliukai visi pradeda čirškėti panašią dainą – Kada tu atostogausi? Man tai liko tik viena savaitė – laukiu nesulaukiu! Šis laikotarpis kartais tampa tikru išbandymu darbų nualintiems (ir dar vis alinamiems) nervams, o kartais įkvepia strategijai – Nu jau kai aš eisiu tų atostogų, tai jau tada visi pamatys!! Kad ir kuris poveikis iš šių paminėtųjų būtų, nė vienas iš jų nėra labai sveikas ar kuo nors naudingas. Ypač kai iki atostogų likęs, pavyzdžiui, koks mėnesis ar du.

Su tokiom emocijom per tuos mėnesius gali ir plaukai nuslinkti. Tada jau net ir karališkas visų galų SPA poilsis Trakuose dviems nepadėtų. Tuo labiau, kad tikėtina, jog antroji pusė per atostogas norėtų matyti savo žmogų ne tik pilnaplaukį, bet ir besišypsantį.

O bet tai kaip visgi neišsilydyti ofiso lempų šviesoje ir neišskristi pro langą pučiant kondyškei, kai lauke begėdiškai spigina saulė, debesėliai velnioniškai merkia akį, o atostoga dar už kokio milijono valandų (taip, čia jau kai pradedi skaičiuoti valandas, o ne dienas)? Ogi skinkite dieną! O jei tiksliau – skinkite savaitgalius. Eelementaru, taip? Tik iššoka galvoje visokių bet aš juk taupau atostogoms arba tai ką čia veiksi tam mieste... Klystate, pone Vatsonai, – na nes kas elementaru, tas elementaru. Pradėkime nuo to, kad požiūris – tai visų elementariausias dalykas pasaulyje. Tad jį reikėtų tiesiog paversti elementariai pozityviu. To turėtų pakakti.

O jei dar pridėjus žiupsnį kūrybiškumo ir įkvėpimo, tai jau gausis visos miniatostogos laukiant didžiųjų atostogų. Summa summarum – ištisos atostogos su menkais darbo dienų intarpais. Įtampa iškart nuslūgo, taip? Na o įkvėpimui paskatinti – idėjos vilniečio savaitgaliui mieste.

Ūkininkų turgelis. Jau nepaisant to, kad čia rasite visokiausių gėrybių savo sveikatai ir nusilpusiam imunitetui stiprinti, čia taip pat galima tiesiog pasivaikščioti ir pabendrauti su moterytėmis. O kur dar visokiausi gardūs (ne cheminiai) kvapai ir natūralios vaisių ir daržovių spalvos – akį glosto! Na, ir net nebūtina daug pirkti – tarp tiek kvapų ir spalvų bus tam tikras iššūkis išsirinkti, pvz., 1 daržovę ar vaisių, kurio tikrai tikrai norisi. O kadangi išsirinkti sunku, reikia išsiaiškinti privalumus – kur kas auginta, kokios rūšies ir pan. – turgelių bobulytės tikrai mielai viską papasakos. O linksmumai prasidės tada, kai smalsiai paklausite, kodėl pas jos kaimynę, stovinčią šalia, taip pat puikiai atrodančios braškės kainuoja 0,50 eurocentų pigiau...

Shutterstock/Vaisiai ir daržovės
Shutterstock/Vaisiai ir daržovės

Blusturgis. Dabar labai išpopuliarėjusi vieta, kur vieni renkasi parduoti, kiti pirkti, o treti tiesiog pasiknaisioti. Atmosfera dažniausiai labai jauki, nes blusturgis vyksta sekmadieniais, senamiestyje – Mokytojų namų kiemelyje. Jei turite (o dažniausiai juk turite) ką parduoti, galite atsinešti – bus nauja patirtis, o ir vienas kitas papildomas žvangantis kišenėje taip pat nesutrukdys. Jei neturite, ką parduoti, čia bus smagu tiesiog pasivaikščioti – žmonės atsineša neįtikėčiausių daiktų... Taip pat žavi tai, jog čia daiktai turi savotišką istoriją – tad pvz. įsigytas paprastas pakabukas jau yra kažkuo ypatingas, nes kažkada jį brangino kitas žmogus.

Drugelių namai. Tai vieta, kur gyvena daugybė tropinių drugelių. Čia atvykus, galima ne tik pasigėrėti drugelių spalvingumu ir neapsakomu grožiu, bet taip pat išgirsti, kaip jie auginami – kuo maitinami, kaip prižiūrimi, tai pat iš arti pamatyti drugelių lėliukes ir net susipažinti su drugeliu – reklamos žvaigžde. O kur dar galimybė padaryti išskirtinių kadrų arba... pašnibždėti drugeliui savo norą. Pasirodo, jie toje srityje „turi ryšių“. Drugelių namų adresas: Barboros Radvilaitės g 7/Šiltadaržio 2, darbo laikas kasdien 11–20 val., įėjimo mokestis: apie 4 Eur.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Tropiniai drugeliai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Tropiniai drugeliai

Vėliavos pakėlimo ceremonija. Taip, tai vyksta ne vien švenčių metu. Kiekvieną sekmadienį, lygiai 12 val. S. Daukanto aikštėje (priešais Prezidentūros rūmus) galima stebėti Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremoniją, kuri, beje, ne ką mažiau šventiška nei per didžiąsias vlastybės šventes. Ceremonijoje dalyvauja Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai. Vaizdas išties įspūdingas, nes kariai dėvi ne tik šiuolaikiškas uniformas, bet ir Algirdo epochos (14 a.) atkurtas uniformas.

Botanikos sodas. Mėgstantiems gamtą, tai puiki vieta ne tik pasivaikščioti, bet ir labiau pažinti augalų rūšis. Taip pat čia visuomet tvyro ramybė, o akį glosto žaluma, todėl grįšite pasisėmę žiupsnelį harmonijos. Botanikos sodas įsikūręs 2 vietose – Kairėnuose ir Vingio parke. Kairėnų botanikos sode vasarą taip pat vyksta ir koncertai. Gamta + puiki muzika – skamba kaip puikaus savaitgalio dalis. Bilietas į Botanikos sodą: apie 2 Eur.

 Henriko Balandžio nuotr./Kairėnų botanikos sodo augmenija
Henriko Balandžio nuotr./Kairėnų botanikos sodo augmenija

Nuotykių parkas „UNO Park“. Norintiems šiek tiek krūvio, sporto ar tiesiog iššūkių, puikiai tiks nuotykių parkas. Toli nereikės važiuoti – jis įsikūręs Antakalnyje, Lizdeikos gatvėje. Čia galite atvykti su visa šeima ar draugų kompanija – vietos yra ir pasisėdėjimams po laipynių. O pats nuotykių parkas įsikūręs pušyne, tad jausitės beveik kaip pajūry. Tiesa, šios pramogos kaina jau šiek tiek didesnė – apie 15 Eur asmeniui už 2,5 val. laipynes. Tačiau laipiojant su draugais ar šeima ir pasilikus dar šiek tiek paiškylauti tarp pušų, gera nuotaika garantuota, o ir užsiėmimas – turiningas ir įkvepiantis.

Bernardinų sodas. Atsinaujinęs sodas iki šiol traukia daugelį savo žaluma, gėlynais, grojančiais fontanais ir Vilnios pakrante, į kurią visada norisi kyštelt bent mažąjį kojos pirštelį. Tai tikra oazė šeimoms su mažaisiais, nes įkurta ne viena žaidimų aikštelė, o ir vaikų tikrai netrūksta – tad ir užsimezgusių draugysčių, tikėtina, taip pat. O kur dar ledų vagonėliai... Išsisukti, tikriausiai, nepavyks – tačiau ar dažnai būna savaitgaliai? Galima savo mažuosius palepinti. O ir savęs neužmirškite. Parko darbo laikas kasdien 7–22 val.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus Bernardinų sode
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus Bernardinų sode

Sportas. Ne, tai nereiškia, kad reikia būtinai lieti prakaitą sporto klube ar kas valandą matuoti, kiek paaugo bicepsas. Tai reiškia tiesiog aktyvų poilsį – kai juda kūnas, o smegenys ilsisi. Variantų čia – gausybė: dviračiai, riedučiai, bėgiojimas, tinklinis, riedlentė... Jei turite savo dviratį ar riedučius, esate visiškai nevaržomi – belieka susidaryti maršrutą ir pirmyn. O dar geriau – važiuoti ten, kur akys mato – tai padės išsilaisvinti nuo kasdienio planavimo ir leistis, kaip sakoma, likimui į rankas. Na o jei savo priemonės neturite, ją galite išsinuomoti – daugiausia pasirinkimo, tikriausiai, bus Vingio parke – o ir nuomos laikas nesigaiš – galėsite tuoj pat pradėti važiuoti. Na o jei neturite nei priemonės, nei noro leisti pinigėlių, visada galima rinktis bėgiojimą ar treniravimąsi lauko sporto aikštelėse, kurių Vilniuje – tikrai ne viena. Taip pat sekmadieniais, 11 val. Vingio parke nemokamai organizuojama NIKE+ bėgimo treniruotė su profeisonaliais treneriais.

Vida Press nuotr./Moteris bėgioja
Vida Press nuotr./Moteris bėgioja

Piknikas prie Baltojo tilto. Populiari vieta, tačiau tikrai nemaža, tad vietos turėtų pakakti visiems. Pakanka įsimesti sumuštinį ar obuolį sau ir draugui bei pasiimti pledą. Daugiau nieko ir nereikia. Gražiausia prie Baltojo tilto būna saulėtą popietę, kai pastatų stogus pradeda glostyti vis ilgėjantys spinduliai. Jei dar pavyks pataikyti atvykti tuomet, kai ruošiasi kilti oro balionai, tuomet turėsite pilną vakaro programą – pamatysite visą pasiruošimą, pakilimą ir dar žvilgsniu palydėsite tolstančius į padanges spalvotuosius burbulus. O kur dar galimybė pasidaryti superinę fotosesiją!

Trakai. Ir nebūtinai paprastuoju automobiliniu būdu. Kodėl gi, pavyzdžiui, ne traukiniu? Bus ir pigiau, ir daug įdomiau. Nes jūs gi niekur neskubate, o traukinio bildenimas – tikra romantika! Paprastas poilsis Trakuose prie ežero – tai nėra toji poilsio rūšis, pvz., kurį sudaro „Snow Arena“, „Vichy“ ir kitomis pramogomis aptekęs poilsis Druskininkuose, tačiau tikrai ne ką prastesnis. Jei ieškote ramybės ar jums aktualus privatus poilsis – Trakuose laisvai tą surasite. Žinoma, labai privačių vietelių reikia ilgiau paieškoti, tačiau vėlgi – juk jūs niekur neskubate – mėgaukitės vaizdais! Toks poilsis Trakuose su vaikais – tikrai įsimins – įsivaizduokite žygį su savo mažaisiais išdykėliais ieškant TOS išskirtinės vietos (tarsi lobio), kur visi drauge užkąsite mamos keptų keksiukų (visi žino, kad nuo „pavežiojimo“ jie bus tik dar skanesni). Norint šiek tiek pasilepinti, tinkama vieta būtų „Trasalis“ – čia 3 asmenų šeima (su vaiku iki 17 m.) gali 2,5 val. mėgautis vandens pramogomis už 23 Eur.

Alfredo Pliadžio nuotr./Vasaros diena Trakuose
Alfredo Pliadžio nuotr./Vasaros diena Trakuose

Žirmūnų paplūdimys. Labai stipriai norisi jūros, o dar stipriau – saulės? Paplūdimį galima surasti ir Vilniuje – netgi ne taip toli centro. Žirmūnų paplūdimys bene geriausias iš visų, esančių Vilniaus rajone, nes yra arčiausiai, nemokamas, o ir tvarkingas. Čia yra ir persirengimo kabinos, ir netgi dušai. Taip pat kavinė išalkusiems. O svarbiausia – budi 3 gelbėtojai. Žirmūnų paplūdimį rasite netoli Valakampių tilto, Žirmūnų pusėje.

Senamiestis. Sakote, jau viską ten matėte? O ką, jei eiti ten su tikslu, pvz., nufotografuoti kiekvieną pamatytą šunelį ar tarkim visus žmones, kurie vilkėjo bent vieną raudoną detalę? Tą patį galima daryti ir su architektūra – ieškoti tam tikrų spalvų detalių, o gal specifinių užrašų. Kai turi neįprastą užduotį įprastoje aplinkoje, toji aplinka atsiskleidžia visiškai kitomis spalvomis.

Kinas po atviru dangumi. Penktadienis ir šeštadienis yra tos dienos, kai galima į valias panaktinėti. O kai naktys trumpos, netgi nuodėmė to nedaryti. Kinas po atviru dangumi tiks ir mėgstantiems kompaniją, ir norintiems tiesiog turiningai praleisti laiką sau. O jei dar atsinešus termosą arbatos ir įsimetus vieną kitą sausainėlį... aplink atsiras dar daugiau draugų! Kinas po atviru dangumi vyksta ŠMC kiemelyje, Vokiečių g. 2, pradžia 22.30 val., bilieto kaina – 5 Eur.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kinas po žvaigždėmis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kinas po žvaigždėmis

Mišios. Esate religingi? Puiku. Nesate religingi? Taip pat puiku. Laikantis visuotinai priimtinų pagarbos taisyklių, galima laisvai sudalyvauti mišiose. Tai verta padaryti vien dėl to, kad tai įdomu. O išskirtinė aura veikia ir tikinčiuosius, ir netinkinčiuosius – išeini nurimęs ir šiek tiek sustabdęs visuomet tave lenkiantį laiką.

Žvejyba. O kodėl nepažvejojus Neryje? Jei neturite meškerės, tikrai atsiras draugas ar pažįstamas, kuris turi. Belieka įsigyti leidimą (2 dienų leidimas – apie 2 Eur) ir pirmyn. Sėdi sau Neries krantinėje ir žvejoji. Visiška miesto romantika. Ir užtarnauta vakarienė, žinoma.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Žvejyba
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Žvejyba

Gyvūnėlio priežiūra. Draugai išvažiuoja savaitgaliui ir neturi, kur palikti savo augintinio? Pasisiūlykite priglausti. Nėra ko baimintis, nes jūsų draugystė (ar pykčiai) truks tik savaitgalį, o blogiausiu atveju turėsite labai geros patirties. Na o geriausiu atveju tai bus puiki terapija ir gal netgi bendravimo pamoka – gyvūnėliai išties moka klausytis, o dar labiau – džiaugtis. Ypač šuneliai. Tik pažiūrėkite, kas darosi ištarus žodį „laukas“ – tokio mėgavimosi akimirka tikrai reikia pasimokyti.

Sergančių vaikų lankymas Santariškėse. Tam ryžtis nėra lengva, tačiau net neabejoju, kad tikrai esate apie tai pagalvoję. Lengviau ryžtis tuomet, kai daugiau galvojame apie tuos, kuriuos važiuosime aplankyti, o ne apie tai, kaip lankydami jausimės mes. Važiuojant reikėtų kažką nusivežti dovanų, tačiau tai nebūtinai turi būti didžiulės dovanos. Geriausia gal netgi būtų važiuoti subūrus kelis draugus ir sugalvoti, ką būtų galima su vaikais paveikti – galbūt papiešti, galbūt tiesiog pažaisti nesudėtingą žaidimą. Tik pabandykite prisiminti, kaip jautėtės, kai patys gulėjote ligoninėje ar sirgote ir negalėjote išeiti iš namų – kaip viskas aplink atsibosta ir koks magiškas atrodo LAUKAS. Tad vien jau tai, kad kažkas neįprasto tą dieną įvyks – jau bus nemažas jūsų indėlis.

Sodo piknikas. Gyvenate name? O gal jūsų draugai gyvena? Suorganizuokite piknikėlį! Nieko ypatingo nereikia – suneštinis maistas, gera kompanija, nuotaikinga muzika ir puiki atmosfera. O jei dar kas atsineš badmintono raketes ar kortas – gali būti, kad vakarosite iki ryto.

Shutterstock nuotr./Šeima iškylauja.
Shutterstock nuotr./Šeima iškylauja.

Seniai matyti draugai. Kadangi nuolat skubame, seniai matytų draugų sąrašas vis ilgėja. Vasara – pats tas metas juos pamatyti. Tikėtina, kad nieko daugiau ir nereikės – norėsis pasipasakoti, išgirsti, kaip sekasi ir kas įvyko per tą ilgą laiką. Tačiau galima ir ką nors nuveikti. Pvz., sugalvoti bendrą šokį kartu. Kodėl gi ne? Daug laimės hormonų – garantuota, o ir gera nuotaika išliks ilgam. Ypač jei savo šokį nufilmuosite. Jei susitinkate su draugų kompanija, galite sužaisti slėpynes ar šaradas – visuomet geras pasirinkimas ir gera juoko dozė.

SPA namuose. Prirašyta daugybė straipsnių apie tai, kaip galima namie randamus maisto produktus panaudoti grožio procedūroms. Neabejoju, kad net ne vieną iš jų esate skaitę. Tad kadangi turite laiko, o ir per atostogas norisi atrodyti nepriekaištingai – gal dabar yra pats geriausias metas tai išbandyti?

Fotolia nuotr./Veido kaukė
Fotolia nuotr./Veido kaukė

Knyga. Sakote, ir vėl? Na, kad skaityti siūloma daugeliu gyvenimo atveju, – gal ir taip. Tik net neabejoju, kad tą pasiūlymą pamatę, pereinate prie... kitų pasiūlymų. Na bet iš tikrųjų – o jei taip pasiėmus gero draugo rekomenduotą (tad mažai tikėtina, kad sugaišite savo laiko) knygą ir ja pasimėgavus? Na taip iš širdies. Jokia sąžinė neturėtų graužti – tai turiningas laikas sau. O jei įsivaizduojate, kad saulėtą vasaros savaitgalį visi tiesiog privalo būti lauke, tai tiesiog išsineškite knygą į lauką – ant pievutės, suolelio, bet kur – štai jūs ir lauke!

Vida Press nuotr./Skaitanti moteris
Vida Press nuotr./Skaitanti moteris

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min