Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 13d. 09:47

Kaip Lietuvos regbininkės susidraugavo su ėjimo varžybomis?

Ėjimo varžybos
Organizatorių nuotr. / Ėjimo varžybos

Balandžio 22 dieną Vilniuje vyks nemokamas renginys visai šeimai „Proenzi ArthroStop Ėjimo varžybos“. Jau dabar beveik 4 000 žmonių užsiregistravo būti renginio dalimi, o prie iniciatyvos prisidėjo ir Lietuvos regbio-7 moterų rinktinė.

Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybose“ užsiregistravusiems dalyviams reikės tiesiog eiti. Tai originalios formos ėjimo renginys, kuriame žadamos įvairios atrakcijos ir staigmenos.

Ėjimo trasos ilgis – 15 000 žingsnių, t.y. apie 10,5 km. Norintiems eiti mažiau ar turintiems mažamečių vaikų, rekomenduojame žygiuoti iki „Sveikatinės“ 5 000 žingsnių šeimos zonos ir grįžti atgal. Tokiu atveju nueisite apie 7 000 žingsnių (t.y. apie 4,9 km).

Renginys galite eiti ir su šiaurietiško ėjimo lazdomis, ir be jų. Galite eiti profesionaliai greitai, ir mėgėjiškai ramiai. Dalyvių amžius neribojamas.

„Sveikatinės“ 5 000 žingsnių šeimos zonoje bus galimybė kelioms valandoms palikti savo atžalas (paslauga mokama). Kol tėveliai įveiks visą 15 000 žingsnių trasą, su jų vaikais laiką leis profesionalūs kineziterapeutai ir treneriai, „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ bei Lietuvos moterų regbio-7 rinktinės narės.

Regbio žaidėja Austėja Minkevičiūtė pasakojo, kad „Sveikatinės“ 5 000 žingsnių šeimos zonoje Lietuvos moterų regbio-7 rinktinės narės supažindins vaikus su regbiu, vyks įvairūs žaidimai su regbio kamuoliu ir be jo.

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinės narės sieks sudominti mažuosius kaip sportuoti sveikai – kaip atlikti apšilimą, kaip išvengti traumų, ką daryti, kai jos užklumpa.

LRF nuotr./Lietuvos moterų regbio rinktinė
LRF nuotr./Lietuvos moterų regbio rinktinė

Renginio metu vyks diskusijos, dalyviai galės dalintis savo gerąja patirtimi, kaip paprastomis priemonėmis galima pagerinti savo sveikatą ir savijautą.

Pavyzdžiui, sportininkams dažnai reikia vykti į rungtynes kituose miestuose, tad neretai autobuse sėdint tenka praleisti 2-3 valandas. Pasak A.Minkevičiūtės, per metus Lietuvos moterų rinktinei 2-3 tenka vykti į tolimesnes keliones užsienyje. Nuolat judėti pratę sportininko raumenys, ilgai sėdint sustingsta, sutrinka kraujotaka, gali tirpti kojos, jas skaudėti. Tiek sportininkams, tiek kitų profesijų atstovams, kuriems tenka ilgai sėdėti ar stovėti, rekomenduojamos kompresinės kojinės.

Tai viena paprasčiausių profilaktinių priemonių, užkertančių kelią venų ligoms, kojų sustingimui, tinimui, sunkumui. Sportinės kompresinės kojinės sportuojančiajam palengvina raumenų darbą, suaktyvina kraujotaką, po fizinio krūvio padeda raumenims greičiau ir lengviau atsipalaiduoti.

Šiemet, birželio 24-26 dienomis Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė Bratislavoje (Slovakija) dalyvaus Europos čempionato B divizione.

2014 metais Lietuvos moterų rinktinė Europos Moterų regbio-7 čempionato B diviziono varžybose Vilniuje iškovojo sidabro medalius ir pateko į A divizioną, tačiau kitais metais Kaune rinktinė, pralaimėjusi visas rungtynes, grįžo į B divizioną. Pernai, Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) netekusios kai kurių pajėgių žaidėjų, Lietuvos regbininkės užėmė 13-ą vietą.

„Šiemet lūkesčiai daug didesni, planuojame patekti į 8-uką, – pasakojo Lietuvos moterų regbio-7 rinktinės narė A.Minkevičiūtė. – Pernai tame pačiame čempionate dalyvavome su nauja komanda, o šiemet grįžo senbuvės, pasiruošimas vyksta daug intensyvesnis.“

Jei norite susipažinti su Lietuvos moterų regbio-7 rinktinės narėmis, balandžio 22 dieną atvykite į Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybas“, kurių startas bus 12 val. Balsio ežero paplūdimyje.

Daugiau informacijos apie renginį ir nemokamą registraciją rasite www.ejimovarzybos.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min