Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 11d. 10:14

Kaip surengti nepamirštamą vasaros šventę įmonės darbuotojams

Lietuvos grožis iš paukščio skrydžio
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvos grožis iš paukščio skrydžio

Nors vasara – atostogų metas, šiuo metų laiku daugėja ir darbuotojams skirtų renginių. Prieš organizuojant įmonės vasaros šventę, verta savęs paklausti -- ar būtina įmonės šventei išleisti krūvą pinigų? Akivaizdu, kad vasaros sezonas nuo žiemos skiriasi tuo, kad galima daugiau laiko praleisti gamtoje, tačiau tik nedaugelis įmonių Lietuvoje pasinaudoja unikalia galimybe geriau pažinti ir gamtą, ir kolegas. Užuot surengus įprastą įmonės vasaros šventę, suorganizuokite išvyką į gamtą. Tai ne tik sukurs naujus įspūdžius ir prisiminimus bei leis ženkliai sutaupyti, bet ir paliks mažesnį neigiamą poveikį gamtai.

 

Svarbu pažymėti, kad niekas taip nesuartina komandos, kaip kokybiškas laikas gamtoje. Įmonės darbuotojai tokios vasaros šventės metu išmoks filtruoti ežero vandenį, su vienu degtuku užkurti laužą, išsivirti arbatą iš miške rastų žolelių, patiems pasigaminti sėdmaišį ir tt. Įmonės, išbandžiusios panašų poilsį gamtoje, džiaugiasi darbuotojų įsitraukimu, sustiprėjusiu pasitikėjimu vienas kitu ir įgytais naujais įgūdžiais.


Kodėl verta organizuoti įmonės vasaros šventes gamtoje:

  • mažėja šventės išlaidos -- užuot mokėjus už sodybos ar salės nuomą, sutaupysite sumą pinigų, kuriuos veliau galėsite skirti socialiai atsakingoms veikloms plėsti,
  • bus sudarytos sąlygos atsiskleisti kitoms darbuotojų charakterio pusėms, kurias vėliau galima panaudoti darbe,
  • atsiskleis žmonės, kurie puikiai susidoroja padidinto streso situacijose,
  • iššūkiai gamtoje sujungia komandą ir sustiprins pasitikėjimą vienas kitu,
  • poilsis gamtoje lengvai nuima darbinį stresą ir įtampą,
  • darbuotojai, praleidę laiką gamtoje, jausis ne tik labiau pailsėję, bet ir įgavę įgūdžių, kuriais dalysis su draugais ir šeimos nariais,
  • poilsis natūralioje gamtoje sulygins visus rangus,
  • sumažės įmonės CO2 pėdsakas,
  • mažesnė tarša gamtai.


Dalinamės rekomendacijomis, kurios padės praleisti nepakartojimą laiką gamtoje ir sustiprinti komandą:

Vietą iš anksto suderinkite su urėdija

Lietuvoje yra puikių miško urėdijų prižiūrimų ir tvarkomų vietovių, aikštelių. Tereikia suderinimo šventės laiką ir vietą su urėdija ir apsispręsti atsakingai elgtis gamtoje.

Kaip įsirengti laužavietę


Laužą geriausia kurti tam specialiai skirtoje laužavietėje, kiek atokiau nuo palapinių ir sausų spygliuočių, kad kylančios žarijos neuždegtų palapinės ar šakų ir nesukeltų didžiulio miško gaisro. Laužavietę apvalykite nuo sausų šakų, žolių ir spyglių teritoriją aplink laužavietę, kad ugnis neišplistų. Einant miegoti ar išvažiuojant, būtina laužą visiškai užgesinti dideliu kiekiu vandens ar žemių. Toliau deginti reikia ir nuo neaukštų medžių, krūmų. Rekomenduojama laikytis 5 metrų atstumo, nors kartais laužavietės įrengiamos ir arčiau. Viskas priklauso nuo konkrečios situacijos ir vietos. Netoli laužavietės reikia turėti kibirą vandens, kad esant reikalui būtų galima greitai užgesinti.

VIDEO: Dakotos laužas

Ką verta žinoti apie palapines

Statant palapinę, svarbu gerai išsirinkti ne tik lygią vietą, bet įvertinti, kurioje pusėje kyla saulė. Tikrai nėra malonu, kai ryte prabundi nuo per aukštos temperatūros. Aplink palapinę padarykite vandens nubėgimo griovelius.


Kokį maistą gaminti gamtoje

Gamtoje paprasčiausia gaminti daržoves. Paprikos, pomidorai, cukinijos, baklažanai įgauna puikų skonį, padegę ugnyje. Tiesiog permaukite daržoves iešmeliu ir kepkite atviroje ugnyje (priešingai nei kepsniai, daržovės mėgsta atvirą liepsną). Po 4-8 minučių (baklažanas trumpiau, paprika ilgiau) ištraukite iš ugnies, nulupkite apdegusią juodą žievę (atsargiai, karšta!). Pagardink druska, pipirais, sviestu. Valdykite po vieną arba sumaišyk nuostabias laužo salotas.

Vienas paprasčiausių valgių, kuriuos galima paruošti gamtoje – žarijose keptos bulvės. Lauže kepamų bulvių kvapas vilioja ir žadina apetitą. Jas galima paruošti įvairiai: su prieskoniais, sūriu, lašinukais, ar tiesiog kepti vienas. Laužo dūmų ir medžio anglių aromatas bulvėms suteiks ypatingą ir su niekuo nesulyginamą skonį. Bulves patogu kepti folijoje, tačiau jos iškeps ir tiesiog žarijose. Skanaus!


Kaip pasigaminti sėdmaišį iš lazdų ir maišo

Patogiai sėdėti norisi ir gamtoje. Tačiau tam, kad patogiai sėdėti prie laužo gamtoje visai nebūtina švaistyti pinigus įsigyjant naujas kėdes. Sėdmaišiui pasigaminti prireiks tik kelių lazdų, seno maišo, kankorėžių ir virvelės.

VIDEO: Krėslas iš maišo

Keiskite triukšmą į paukščių čiulbėjimą

Gamtoje norisi pailsėti nuo triukšmo, tačiau dažnai nutinka ir taip, kad triukšmą atsinešame su savimi. Triukšmas gamtoje ne tik trikdo kitus poilsiautojus, bet kenkia ir pačiai gamtai. Nereikėtų stebėtis, kad grojant garsiai muzikai aplink stovyklavietes nepamatysite daug gyvūnų ir paukščių. Mažesnė blogybė yra kai triukšmaujama oficialiose stovyklavietėse. Jų gyvūnai pradeda vengti jau vasaros pradžioje, nes žino, kad ten lankosi žmonės. Daug blogiau kai imama triukšmauti neįprasto vietose, pavyzdžiui išlipant bet kur plaukiant baidarėmis ar sumanius stovyklauti viduryje miško. Be to, aplink triukšmo šaltinį, gamtinė įvairovė visada būna mažesnė. Užuot klausęsi garsios muzikos gamtoje, sąmoningai pasirinkite klausyti tikrą gamtos koncertą (nemokamai), kurio pradžia paprastai būna prieš patekant saulei.


SVARBU. Stovyklavietėse galioja viena nerašyta taisyklė --  palikite gamtą švaresnę nei radote. Būtinai išvežkite išrūšiuotas šiukšles.


Užuot įmonės vasaros šventę pavertus eiliniu pasibuvimu uždarose patalpose, iš naujo atraskite paprastus gamtos malonumus -- skaidrus ežeras, sausos malkos, suolelis, žvaigždės, kvapni žuvienė ir pašnekesiai prie laužo. Malonaus poilsio!

 

rupi.lt/Rupi.lt
rupi.lt/Rupi.lt


 

  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min