Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Kaip tinkamai atsisveikinti su Kalėdų eglutėmis?

Pasibaigus didžiosioms metų šventėms, išaušta ta diena, kai reikia nupuošti Kalėdinę eglutę ir tinkamai su ja atsisveikinti. Vienos didžiausių statinių priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupės Baltijos šalyse „Civinity“ atstovas Martynas Naujokas ragina daugiabučių namų gyventojus elgtis atsakingai ir nupuoštų Kalėdinių eglučių nemesti į mišrių atliekų konteinerius, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kalėdų eglutė
Kalėdų eglutė / 123RF.com nuotr.

Daugiabučius administravimo paslaugas teikianti įmonė pastebi, jog prieš šventes prekybos centruose vykstantis chaosas sausio pirmomis savaitėmis persikelia prie atliekų konteinerių esančių šalia daugiabučių namų. „Civinity“ atstovas Martynas Naujokas pataria kaip išvengti rūpesčių ir tinkamai susitvarkyti po švenčių.

Eglutes pristatykite į eglučių surinkimo vietas. Labai svarbu, kad gyventojai nemestų Kalėdų eglučių į tam nepritaikytus mišrių atliekų konteinerius ar nepaliktų jų šalia jų. Išmesdami eglutes į konteinerius itin greitai juos pripildysite ir neliks vietos įprastoms atliekoms. Todėl gali tekti keisti jų išvežimo grafikus, o tai gyventojams gali papildomai kainuoti. Kiekvienais metais, po Trijų Karalių šventės miestų savivaldybės informuoja apie eglučių surinkimo punktus savo oficialiuose interneto puslapiuose.

Už ne vietoje paliktą eglutę – gresia bauda. Didelė klaida, kurią galite padaryti atsisveikinant su eglute, palikti ją prie konteinerių. Sumanymas palikti eglutę prie mišrių atliekų konteinerių gali baigtis bauda. Toks atsisveikinimas gali kainuoti net iki 600 Eur. Eglutes reikia išmesti tik į tam skirtus surinkimo punktus.

Nupurtykite spyglius. Prieš išnešdami eglutę iš namų, nupurtykite nudžiūvusius spyglius ir suvyniokite eglutę į plėvelę ar kitą medžiagą. Taip neteršite laiptinės, lifto ir kiemo aplinkos ir nereikės papildomai atlikti tvarkymo darbų.

Sodinkite eglutes. Patariame gyventojams, kurie Kalėdinę eglutę įsigijo vazonėliuose, ją išsaugoti iki pavasario, po švenčių perkeliant ją iš buto į balkoną ar terasą, o atšilus orams – persodinti ją asmeninėje teritorijoje ar butui priklausančiame kiemelyje.

Svarbu suprasti, kad rūšiuoti reikia ir kitas po švenčių likusias plastiko, popieriaus ar stiklo atliekas. Taip bus tausojama gamta ir daugiabučių namų gyventojai liks patenkinti tvarka prie konteinerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius