Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 24d. 14:05

Kaip uraganams duodami vardai?

Uraganas Norbertas pasiekė Meksikos pakrantę.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Uraganas Norbertas

Anksčiau uraganai turėdavo tik moteriškus vardus, mat, juos pastebėję, jūreiviai vadindavo žmonų, mamų, mylimųjų vardais. Taip sako sinoptikė Audronė Galvonaitė.

LRT Radijo klausytoja panoro sužinoti, kaip siaučiantys uraganai gauna vardus. „Dabar šėlsta uraganai: Anatolijus, Feliksas, Rita. Iš kur šita vardų kilmė?“ – domisi klausytoja. 

Sinoptikė A. Galvonaitė sako, kad uraganus pirmiausiai pastebėdavo jūreiviai. „Pradžioje uraganai net buvo pavadinti jūrų mergelėmis, nes baltos keteros atrodydavo kaip skarelės. Vėliau jūreiviai pradėjo juos vadinti savo žmonų, mylimų moterų vardais“, – aiškina sinoptikė.

Jos žodžiais, ilgą laiką uraganai buvo vadinami tik moterų vardais. Vėliau Pasaulinė meteorologijos organizacija ėmėsi pakeitimo, kad uraganų vardai nebūtų vien tik moteriški. „Moterys buvo supykusios, kodėl visas pabaisas reikia vadinti tik moteriškai“, – kalba A. Galvonaitė.

Nuo 1957 m. kiekvienam vandenynui, kuriame atsiranda uraganai, sudaromi atskiri katalogai pagal alfabetą su siūlomais vardais tiems metams. „Ramiajame vandenyne vardai artimesni japonams, o Atlanto vandenyne – daugiau slaviški arba angliški“, – teigia sinoptikė. 

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min