Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karnavalų karštinė prasidėjo

Bolivijoje vykstantis Oruro karnavalas laikomas vienu garsiausių Pietų Amerikoje po Rio de Žaneiro. Ši šventė UNESCO laikoma nematerialia pasaulio kultūros vertybe.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bolivijoje vykstantis Oruro karnavalas laikomas vienu garsiausių Pietų Amerikoje po Rio de Žaneiro. Ši šventė UNESCO laikoma nematerialia pasaulio kultūros vertybe.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasaulį ir vėl apėmė „Mardi Gras“ sezonas, geriau žinomas kaip karnavalų karštinė. Nuo saulėtojo Rio de Žaneiro iki romantiškosios Venecijos žmonės visame pasaulyje pasipuošė kostiumais ir išėjo į gatves. Linksmybės nerims iki pat trečiadienio – Pelenų dienos, skelbiančios gavėnios pradžią.

Bene labiausiai užkietėję karnavalo gerbėjai – brazilai. Tūkstančiai didžiausio Brazilijos miesto San Paulo gyventojų ir svečių šeštadienio vakarą pasveikino vadinamojo Sambodromo šokėjus, naktį užkrėsdami linksmybėmis ir muzika. Kaip pranešė „Agence France-Presse“, milijonai žmonių užplūdo gatves visuose Brazilijos miestuose.

Veikiausiai pats garsiausias pasaulyje – Rio de Žaneiro karnavalas taip pat siautė visą savaitgalį. Laukiamiausia jo dalis su dešimčių sambos mokyklų pasirodymais prasidėjo vakar, o šiandien turėtų pasiekti kulminaciją. Garsiajam sambos mokyklų paradui šio šokio įstaigos ruošiasi ištisus metus, varžydamiesi dėl gražiausių sambos karalienių titulų, įspūdingiausių pasirodymų ir kostiumų. Šokėjai didelė garbė būti išrinktai mokyklos šokių karaliene ir vadovauti mokyklos procesijai.

Rio de Žaneire netrūksta ir išsišokėlių. Be persirengusių seksualinių mažumų atstovų, dėmesį į save atkreipia ir vadinamasis „purvo blokas“. Jo nariai apsirengia kaip urviniai žmonės, išsivolioja purve ir taip atrodydami vaikštinėja gatvėmis, ką jau kalbėti apie tūkstančius klounų, geišų ir kitų persirengėlių. Tuo pat metu gatvėse vyksta šimtai improvizuotų vakarėlių, kuriuose brazilai ir turistai linksminasi dieną ir naktį.

Karnavalo šaknys glūdi gilioje senovėje. Manoma, ši tradicija atėjo iš graikų ir romėnų, tokiais būdais šventusių pavasario pradžią. Šios šventės paprotys, kartu su užkariautojais iš Europos išplito ir po naująjį pasaulį.

Faktai

Kasmetinis Venecijoje, Italijoje, vykstantis karnavalas prasideda maždaug dvi savaitės iki Pelenų dienos ir baigiasi per Užgavėnes. Maždaug savaitę prieš Užgavėnes prasideda karnavalai ir Vokietijoje, Olandijoje, Švedijoje, JAV, Belgijoje, Kanadoje, Brazilijoje.

„Mardi Gras“ – prancūzų kalba reiškia storasis arba sotusis antradienis, lietuviškai – Užgavėnės. Sočiojo antradienio terminas pasaulyje prigijęs dėl tradicijos per Užgavėnes kuo riebiau ir kuo sočiau pavalgyti ir pasilinksminti prieš gavėnią. Daugelyje pasaulio šalių šią dieną žmonės veidus slepia po kaukėmis, persirenginėja, šoka, rengia paradus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min