Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Katalikų vyskupai tvirtina, kad homoseksualumas vis tiek yra nuodėmė

Popiežius Pranciškus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: BNS
0
A A

Katalikų vyskupai antradienį sakė, kad ir toliau iš esmės nepritaria homoseksualiems santykiams, taip prislopindami žinią, kurią pasiuntė svarbi Vatikano ataskaita su raginimu laikytis pozityvesnės prieigos prie homoseksualių tikinčiųjų.

Pasirodžius ženklams, kad konservatoriai priešiškai reaguoja į reformų darbotvarkę, kurią stumia popiežiaus Pranciškaus remiami Vatikano liberalieji, specialiame sinode šeimos klausimais dalyvaujantys vyskupai ragino su „tinkamu apdairumu“ siųsti signalus gėjų bendruomenei.

Tai būtina, pasak jų, „kad nebūtų sudarytas pozityvaus tokios tendencijos vertinimo iš Bažnyčios pusės įspūdis“, sakoma naujausių diskusijų santraukoje, kurią paskelbė Vatikanas.

Toks perspėjimas pasirodė kitą dieną po to, kai preliminari ataskaita apie sinodo darbą sukėlė bangas visame pasaulyje pastaba, kad „homoseksualistai turi dovanų ir privalumų, kuriuos gali pasiūlyti krikščionių bendruomenei”, ir pasiūlymu Bažnyčiai stengtis užmegzti su jais ryšį.

Oficialiai Bažnyčia tebemoko, kad tos pačios lyties asmenų santykiai yra „netvarkingi savo prigimtimi“, ir pataria tikintiesiems gėjams susilaikyti nuo seksualinių santykių.

Žengdama žingsnį, kuris, regis, atspindi nuogąstavimus dėl to, kaip ta žinia buvo interpretuota, Vatikano spaudos tarnyba antradienį paskelbė pareiškimą, kuriuo sumenkinama sinodo vidurio ataskaitos svarba ir kuriame pabrėžiama, kad tai buvo tik darbo dokumentas, nenusipelnantis jam priskirtos svarbos.

Kad ir kokia būtų galutinė tos ataskaitos reikšmė, jos tonas ir gailestingumo bei realizmo iš Bažnyčios pusės būtinybės akcentavimas aiškiai atspindi paties Pranciškaus pernai pareikštą komentarą „Kas aš, kad teisčiau?“.

Tačiau oficialiai Bažnyčia tebemoko, kad tos pačios lyties asmenų santykiai yra „netvarkingi savo prigimtimi“, ir pataria tikintiesiems gėjams susilaikyti nuo seksualinių santykių.

Sinodo diskusijos vyksta už uždarų durų ir sunku vertinti tikrąjį nesutarimų šiuo bei kitais ginčijamais klausimais, tokiais kaip požiūris į bendrą gyvenimą nesusituokus ir skyrybas, mastą.

Vatikano stebėtojai sako, kad nekeliamas klausimas dėl pamatinės doktrinos taisymo ar to, kad Bažnyčia priimtų ar net toleruotų pasaulinę tendenciją gėjų santuokų link.

Tačiau tono pasikeitimą, kurį vienas ekspertas gyrė kaip „sielovadinį žemės drebėjimą“, šiltai sutiko krikščionių gėjų grupės visame pasaulyje.

Amerikiečių „DignityUSA“ sveikino „netikėtus pozityvius ženklus“ iš sinodo ir „stulbinančią naują“ kalbą.

Grupės vykdomoji direktorė Marianne Duddy-Burke sakė: „Šiame dokumente yra apskritai pirmas pozityvus Vatikano pareiškimas dėl tos pačios lyties asmenų santykių. Tai labai reikšminga“.

Popiežiaus Pranciškaus atėjimas žymėjo didelę pažangą. Dabar asmuo priešpastatomas grynai ir griežtai dogmai.

„Popiežiaus Pranciškaus atėjimas žymėjo didelę pažangą. Dabar asmuo priešpastatomas grynai ir griežtai dogmai“, – sakė jis.

Šaltiniai Vatikane AFP sakė, kad virtinė vyskupų iš Afrikos griežtai kritikavo tai, kokia reikšmė homoseksualizmo klausimui buvo skirta pirmadienio ataskaitoje, ir piktai atkreipė dėmesį, kad pirmąją sinodo savaitę apie jį buvo kalbama tik šešiose iš 180-ies kalbų.

Tokios abejonės pripažįstamos naujausioje Vatikano informacijoje apie debatus, kurioje pažymima, jog dalyviai akcentavo tai, kad vidurio sinodo ataskaitoje praktiškai nėra žodžio „nuodėmė“.

Vyskupai taip pat ragino toliau apmąstyti teologinį atsivėrimo gėjų bendruomenei pamatą – vadinamąjį laipsniškumo principą, pagal kurį Bažnyčia priima žmones, gyvenančius nuodėmingose situacijose ir padeda jiems su laiku judėti visiško atitikimo su jos mokymu link.

Sinodas turi baigtis sekmadienį, o kitų metų spalį bus surengta kita svarbi vyskupų ir pasauliečių konferencija ir tik po to, greičiausiai – 2016 metų pradžioje, Pranciškus paskelbs išvadas.
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min