Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugsėjo 1d. 21:02

Kiek mokėtumėte už nakvynę medyje arba atominiame bunkeryje? Neįprasti pasaulio viešbučiai

Tree House Point / Nulio žvaigždučių viešbutis
Projekto partnerio nuotr. / Tree House Point / Nulio žvaigždučių viešbutis
Ar spėjote šią vasarą ištrūkti atostogų? O gal jau planuojate būsimas? 110 metų jubiliejų švenčiantis „Stumbras“, straipsnių cikle „110 gamtos atspaudų“, kviečia rasti tiek pat įrodymų, kad gamtos formos mus lydi kiekviename žingsnyje. Šįsyk pristatome sąrašą ypatingų, gamtos įkvėptų viešbučių, kuriuose galėsite naujai atrasti santykį su gamta.

1. Aukščiau kasdienių rūpesčių

Projekto partnerio nuotr./Miškas / Tree House Point
Projekto partnerio nuotr./Miškas / Tree House Point

Namelis medyje gali būti net tik vaikystės svajonė, bet ir poilsio gamtos apsuptyje vieta. Būtent taip pagalvojo JAV šiaurės vakaruose gyvenantis Pete Nelsonas ir nusipirko nedidelį miško plotelį, kuriame įkūrė viešbutį „Tree House Point“. Šiuo metu jis, kartu su žmona Judy, prižiūri viešbutį, kuriame kiekvienas lankytojas gali palypėti aukščiau savo kasdienių rūpesčių ir atsipūsti gamtos apsuptyje.

2. Atšiaurus šiaurės grožis

Projekto partnerio nuotr./Ledynai / Hotel Arctic
Projekto partnerio nuotr./Ledynai / Hotel Arctic

Saulė, šiltas vanduo, palmės – maždaug taip dauguma mūsų įsivaizduoja poilsį. Šiaurė, ledkalniai ir uolos – tą siūlo šiauriausiai esantis 4 žvaigždučių viešbutis „Hotel Arctic“. Ir pasirodo, kad toks pasiūlymas daug kam tinka. Grenlandijoje esantis „Hotel Arctic“, pastatytas šalia į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukto Ilulisato ledo fjordo. Todėl ledkalniai – kartais siekiantys net 1 km aukštį – šioje vietoje yra įprastas reginys.

3. Nulio žvaigždučių viešbutis

Projekto partnerio nuotr./Alpės / Nulio žvaigždučių viešbutis
Projekto partnerio nuotr./Alpės / Nulio žvaigždučių viešbutis

„Vienintelė žvaigždė – tai tu“ – skelbia Šveicarijoje įsikūrę nulio žvaigždučių viešbučiai. Pirmasis toks viešbutis įrengtas atominiame bunkeryje. Jeigu ten buvo nepatartina lankytis bijantiems uždarų erdvių, tai naujajame viešbutyje prastai jausis tie, kuriuos gąsdina atviros erdvės.

Menininkai Frankas ir Patrikas Riklinai bei viešbučių verslo profesionalas Danielis Charbonnier pristatė naują savo projektą – vienos lovos mikro-viešbutį, neturintį nei sienų, nei langų, nei lubų. Vietoje sienų – Alpės, vietoje stogo – žvaigždės.

4. Plaukiojanti sala

Projekto partnerio nuotr./Sala / Manta Resort
Projekto partnerio nuotr./Sala / Manta Resort

Būna beprotiškų dienų, kuomet darbe visi lyg sutarę jus ima šturmuoti su siūlymais, prašymais ir reikalavimais, kai užduočių daugiau negu laiko, o streso lygis pakyla iki raudonos žymos.

Tokiomis dienomis pasivokite menką minutėlę ir užsimerkę pasvajokite apie „Manta Resort“, kuris savo lankytojams siūlo plaukiojančius apartamentus. Saulė, ramybė, šiltas Indijos vandenyno vanduo ir beveik jokių žmonių. Jūsų apartamentai turi terasą ant stogo, bangų skalaujamą svetainę, bei miegamąjį povandeninėje dalyje – pro jo langus galite grožėtis vandenyno gyvenimu. Tačiau ši terasa toli – ji Tanzanijai priklausančioje Pemba saloje, todėl jau galite atsimerkti ir grįžti prie darbo.

5. Ledas ir sniegas

Projekto partnerio nuotr./Iglu / Sorrisniva
Projekto partnerio nuotr./Iglu / Sorrisniva

Ledas ir sniegas. Pasirodo, kad iš šių medžiagų galima suręsti ne tik iglu – eskimų žiemos būstą, bet ir tokį viešbutį, kaip Norvegijos šiaurėje esantis „Sorrisniva“.

Tiesa, jeigu jums čia labai patiktų ir kitąmet vėl norėtumėte grįžti, šis sumanymas nebūtinai bus įgyvendintas, mat viešbutis kasmet perstatomas naujai, kasmet perkuriamas jo interjeras bei eksterjeras. Tačiau kai kas liks nepakitę – tai statybinės medžiagos. Bus sniego sienos, ledo lovos ir netgi ledo indai. Šiaurės grožis čia jus lydės kiekviename žingsnyje.

6. Abipusis safaris

Projekto partnerio nuotr./Dramblys / Flatdogs Camp
Projekto partnerio nuotr./Dramblys / Flatdogs Camp

Safaris – štai dėl ko į Afrikos pietus vyksta didžioji dalis poilsiautojų. Pasigrožėti mums egzotiška Afrikos gamta siūlo ir Zambijoje, palei Luangvos upę įsikūrusi „Flatdogs Camp“ stovyklavietė. Čia ne tik jūs vykstate apžiūrėti gyvūnų, matytų per laukinei gamtai skirtas laidas. Patys gyvūnai neretai užsuka pas jus pasižmonėti iš čia pat esančio „Pietų Luangvos nacionalinio parko“.

7. Veidu į gamtą

Projekto partnerio nuotr./Miškas / Juvet
Projekto partnerio nuotr./Miškas / Juvet

Kraštovaizdžio viešbutis – taip save pristato Norvegijoje įsikūręs „Juvet“. Visais metų laikais graži gamta, atskiri nameliai su vitrininiais langais bei skrupulingai parinktos perspektyvos, lankytojus tiesiog įtraukia į gamtovaizdį.

Moderni „Juvet“ namų architektūra įsilieja į aplinką. Norintys tuo įsitikinti, gali pasižiūrėti 2015 m. pasirodžiusį mokslinės fantastikos trilerį „Ex Machina“ – būtent šiame gamtovaizdžio viešbutyje ir buvo nufilmuota dauguma šio filmo scenų.

8. Ramybė be elektros ir be vandentiekio

Projekto partnerio nuotr./Miško žėmė / Kolarbyn
Projekto partnerio nuotr./Miško žėmė / Kolarbyn

Mūsų protėviai, matyt, nepatikėtų, jeigu kas nors jiems pasakytų, kad ateityje jų palikuonys mokės pinigus už galimybę išvykti iš savo būstų su elektra, vandentiekiu ir kitais patogumais bei apsistoti žeminėje trobelėje, kurią šildo tik židinys, kur maistą tenka ruošti laužavietėje. Būtent tokias sąlygas siūlo Švedijoje esanti „Kolarbyn“ poilsiavietė. Ir būtent dėl to ji sulaukia nemažai gamtos, tylos ir miško išsiilgusių lankytojų.

9. Sūrus poilsis

Projekto partnerio nuotr./Druska / Palacio de Sal
Projekto partnerio nuotr./Druska / Palacio de Sal

Vienas dalykas visiškai akivaizdus net tiems, kurie nesilankė Bolivijoje esančiame „Palacio de Sal“ viešbutyje – druskos čia niekada nepritrūksite.

„Palacio de Sal“ viešbučio sienos, lubos, netgi stalai ir kėdės padaryti iš druskos. Tiksliau – druskos blokelių. Statybinės medžiagos – kaip ir viešbučio svečių – nepritrūko dėl to, kad „Palacio de Sal“ įkurdintas palei didžiausią pasaulio Ujūnio druskožemį. Tad jeigu užsimojote pažinti druskos lygumas, suskubkite rezervuoti numerių.

10. Medžiojant šiaurės pašvaistę

Projekto partnerio nuotr./Žiemos peizažas / Golden Crown – Levin Iglut
Projekto partnerio nuotr./Žiemos peizažas / Golden Crown – Levin Iglut

Šiaurė – tai ne tik šaltis, ledas ir sniegas. Santūrus ir atšiaurus gamtos grožis bei šiaurės pašvaistės – įspūdingas ir kerintis reginys. Būtent juo ir gali grožėtis Suomijos šiaurėje esančio „Golden Crown – Levin Iglut“ viešbučio lankytojai, kuriems įrengti kambariai leidžia be trikdžių aprėpti visą atsiveriančio reginio platybę.

11. Ramybės burbulas

Projekto partnerio nuotr./Burbulas / Attrap'Rêves
Projekto partnerio nuotr./Burbulas / Attrap'Rêves

Vienos kompanijos vadovauja viešbučių tinklams, o štai „Attrap'Rêves“ valdo burbulų tinklą. Tai vieno kambario apartamentai įkurdinti skirtingose Prancūzijos vietose: nacionaliniuose gamtos parkuose, kalnų ar vynuogynų pašonėje. Perregimi burbulai pastatyti nuošaliuose, vienumą užtikrinančiuose kampeliuose, todėl čia galima atsipalaiduoti ir mėgautis gamta, tyla ir patogiu poilsiu. Kad svečiai turėtų dar vieną naktinę veiklą, šeimininkai jiems palieka žvaigždėlapį ir teleskopą. Belieka mėgautis.

12. Dermė

Projekto partnerio nuotr./Niufaundlandas / Fogo Island inn
Projekto partnerio nuotr./Niufaundlandas / Fogo Island inn

Kanadai priklausančioje Niufaundlando saloje įsikūręs viešbutis „Fogo Island Inn“, susižėrė daugybę apdovanojimų tiek už savo architektūrą, tiek už savo interjerą, tiek už savo paslaugų kokybę.

Kaip pastato architektūroje dera tradiciniai bei modernūs elementai, taip ir pačiame viešbutyje suderinta subtili prabanga bei atvirumas gamtai.

13. Po pusiaujo žvaigždėmis

Projekto partnerio nuotr./Loisoba peizažas / Loisoba Starbeds
Projekto partnerio nuotr./Loisoba peizažas / Loisoba Starbeds

Stebėti laukinių gyvūnų, esančių Kenijoje įsteigtame Loisaba draustinyje, važiuoja lankytojai iš viso pasaulio. Būtent jiems draustinyje įsikūręs „Loisoba Starbeds“ viešbutis pasiūlė numerius po atviru dangumi. Čia galima mėgautis laukinės gamtos garsų pripildyta žvaigždėta Rytų Afrikos naktimi ir įspūdingais saulėtekiais.

14. Siūbuojančios sferos

Projekto partnerio nuotr./Žiema miške / Free Spirit Spheres
Projekto partnerio nuotr./Žiema miške / Free Spirit Spheres

Tie, kas nors sykį buvo užsilipę į bent kiek aukštesnį medį, žino – medis siūbuoja nuolatos. Lygiai taip pat nuolatos ir iš lengvo jus sūpuoja Kanadoje įsikūrusio, o tiksliau – pakibusio viešbučio „Free Spirit Spheres“ apartamentai.

Sferos formos numeriai vidury miško – tai ramybė ir lengvai siūbuojamų medžių ritmas. Ko dar reikia ramiam poilsiui?

Kitą savaitę jums pasiūlysime dar vieną tekstą iš „Stumbro“ straipsnių serijos „110 gamtos atspaudų“. Jame pristatysime istorijų rinkinį apie tai, kaip gamta įkvėpė išradėjus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:42
06:13
24:15

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min