Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinai pamėgo raudonąjį vyną – išgeria jo daugiau nei prancūzai ir italai

Vynas
Fotolia nuotr. / Vynas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tai revoliucija pasaulinėje vyno rinkoje. Tokia išvada peršasi perskaičius informaciją apie tai, kad kinai išgeria daugiau raudonojo vyno nei prancūzai ir italai, kurią išplatino prekybos vynu ir alkoholiniais gėrimais asociacija „Vinexpo“. Kaip rašo wyborcza.pl, pernai Kinijoje nupirkta 1,865 mlrd. šio gėrimo butelių, o tai nulėmė, kad per penkerius metus raudonojo vyno suvartojimas šioje šalyje išaugo 136 proc.

Nuo Kinijos atsiliko Prancūzija ir Italija, tradiciškai daugiausia raudonojo vyno išgeriančios šalys. Jos nebegali konkuruoti su 1,38 mlrd. kinų, kurie, didėjant pajamoms, vis labiau atranda vyno skonį.

Kinijoje anksčiau karaliavo ryžių degtinė, tačiau vynas jau tapo statuso visuomenėje simboliu. Vidurinioji klasė, kuriai priskiriama apie 200 mln. kinų, žaibiškai pamėgo vyną. Tikrą euforiją sukėlė ir kursai, kuriuose mokyta, kaip ragauti ir išsirinkti vyną.

Kol kas pasaulyje daugiausia įvairių rūšių vyno išgeriama JAV. Kinai – penkti, bet, kaip pastebi ekspertai, jie lyg audra veržiasi į priekį, tad jau 2016 metais gali aplenkti JAV.

Pasitinkant Naujuosius kinų metus, Kinijoje taip pat bus atidaryta milijonai butelių vyno. Dažniausiai – raudonojo, nes tai susiję ir su vietos papročiais. Raudona spalva yra laimės spalva, o balta – mirties. Bet net ir tai netrukdo kinams išgerti vis daugiau baltojo vyno ir šampano.

Kol kas pasaulyje daugiausia įvairių rūšių vyno išgeriama JAV. Kinai – penkti, bet, kaip pastebi ekspertai, jie lyg audra veržiasi į priekį, tad jau 2016 metais gali aplenkti JAV.

Svarstymų, ar kinai išgers visą pasaulio vyną, pasigirdo dar rudenį.

Tokios išvados peršasi stebint tendencijas, mat vien per pastaruosius penkerius metus Kinijoje išgeriamo vyno kiekis padvigubėjo. Tačiau labai nuogąstauti nereikėtų, nes kinai daugiausia išgeria būtent kiniško vyno. Tik turtingi kinai jau ėmėsi ir brangiausių vynų bei kitų alkoholinių gėrimų kolekcionavimo.

Kinijoje daugėja ir vyninių, kadangi vynas tampa tam tikro socialinio statuso simboliu. Kaip ir „Lousi Vuitton“ rankinė ar „Dior“ kvepalai.

Į Vakarus žiūrintys kinai sau statosi prancūziškų pilių kopijas, atidarinėja vynines ir kviečiasi svečius į įmantrius vyno rūsius.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min