Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 3d. 17:51

Klaipėdoje naujam gyvenimui prikeltas dar vienas pianinas

Klaipėdoje išgelbėtas dar vienas pianinas. Nuo šiol juo groti galės kiekvienas miestietis.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdoje išgelbėtas dar vienas pianinas. Nuo šiol juo groti galės kiekvienas miestietis.

Klaipėdoje per Jūros šventę išgelbėtas dar vienas pianinas. Tokios iniciatyvos ėmėsi Europos socialinio verslumo ir inovatyvių studijų institutas.

Iniciatyvus jaunimas ėmėsi unikalaus sumanymo – sutvarkyti senus pianinus ir pastatyti juos viešose vietose, kad muzikos instrumentai vėl suskambėtų. Vienas pianinas jau išgelbėtas Palangoje. Atgimti muzikiniam prietaisui padėjo „Atsakingų ateities lyderių stovyklos“ dalyviai. Restauruotas pianinas yra remontuojamas ir bus padovanotas Palangos bibliotekai, jos lankytojai galės groti įvairių renginių metu.

Simonos Šimulytės globotiniai nesėdi rankų sudėję ir savo pažadus tęsi. Atmosfera, kurią pavyko sukurti užbūrė šiltumu ir gera energija. Gali būti, kad šią energiją sukūrė visas kompleksas jaunų iniciatyvių žmonių, stovinčių ant scenos, nuoširdumu ir begaliniu užsidegimu šviečiančios akys, ir tvirtas nusiteikimas judėti pirmyn ir vykdyti savo misiją, kurią papildė Simonos istorija.

Ji kalbėjo apie tai, kad mes mokame labai nuoširdžiai džiaugtis vaikais kai jie tik gimsta ir auga. Tačiau dažnai seneliais rūpinamės „iš reikalo“. Mes didžiuojamės įsigiję naujus daiktus: automobilius, laikrodžius, batus ir pan., tačiau jiems pasenus galvojame kaip jais greičiau atsikratyti. Lygiai tas pats vyksta ir su pianinais. Pianinas „džiaugiasi“ kaip juo grojama, ir labai liūdi kai lieka užmirštas ir nuo jo yra nuvalomos dulkės „tik iš reikalo“, o kartais slepiasi po giliu dulkių sluoksniu. Tačiau mes net nesusimąstome, kad naujas pianinas nė iš tolo neprilygsta šiam senam, apleistam. Juk kiekvienas pianinas turi savo istoriją, gyvenimo kelią, kas juo grojo, koks buvo šeimininko gyvenimo kelias.

Klaipėdoje išgelbėtas tas vienas pianinas
Klaipėdoje išgelbėtas tas vienas pianinas

Kiekvienas pianinas ne tik iš naujo suderinamas, bet ir papuošiamas.

Uostamiestyje seną pianiną akcijos sumanytojams padovanojo ponia Aldona. Jos namuose šiuo muzikos instrumentu jau seniai niekas negrojo.

Klaipėdoje pianinas apklijuotas laikraščiais ir iš kavos pupelių sudėliotu puodelio siluetu bei šūkiu „Pagrok manimi“.

Pianinas pastatytas Tiltų gatvėje, kavinėje „Vero Cafe“.

Idėjos sumanytojai jau keliasi į Kauną, vėliau pianinas bus gaivinamas ir Anykščiuose.

Organizatorių nuotr./Klaipėdoje išgelbėtas dar vienas pianinas
Organizatorių nuotr./Klaipėdoje išgelbėtas dar vienas pianinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min