-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Knygynuose pasirodė naujasis „Da Vinčio kodo“ autoriaus romanas

Nekantriai lauktas JAV rašytojo Dano Browno romano „Da Vinčio kodas“ tęsinys naktį iš antradienio į trečiadienį pasiekė knygynus ir buvo teigiamai įvertintas kritikų, tačiau autorius pripažino jaučiantis spaudimą išlaikyti savo kūrinių komercinę sėkmę.
Pasirodė dar viena D. Browno knyga
Pasirodė dar viena D. Browno knyga / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Romane „Prarastas simbolis“, kuris buvo išleistas praėjus šešeriems metams po D.Browno ankstesnės knygos, vaizduojami nauji Harvardo universiteto profesoriaus Roberto Langdono nuotykiai.

Ši knyga, išleista neįprastai dideliu 5 mln. tiražu, buvo pradėta pardavinėti JAV knygynuose trečiadienį vidurnaktį. Tikimasi, kad naujasis D.Browno romanas padės atgaivinti sąstingio apimtą knygų leidybos pramonę.

„Spaudimas labai didelis, – 45 metų rašytojas sakė televizijai NBC, kuri šį interviu rodė antradienį. – Tai „Da Vinčio kodo“ tęsinys, todėl norite pasirūpinti, kad jis būtų nepaprastai sėkmingas“.

Pasaulyje parduota jau 80 mln. „Da Vinči kodo“ kopijų. Ši knyga padėjo atnaujinti ne pačius geriausius laikus išgyvenančią leidybos pramonę. Kompanijos „Box Office Mojo“ duomenimis, šio romano ekranizacija, kurioje pagrindinį vaidmenį sukūrė aktorius Tomas Hanksas, uždirbo daugiau nei 758 mln. dolerių.

Prieštaringai vertinamas mistinis detektyvinis romanas, kurio veiksmas vyksta Europoje, išprovokavo Vatikano pasipiktinimą dėl knygos siužete pateikiamų sąmokslo teorijų, susijusių su Katalikų Bažnyčia.

Nekantriai lauktas JAV rašytojo Dano Browno romano „Da Vinčio kodas“ tęsinys naktį iš antradienio į trečiadienį pasiekė knygynus ir buvo teigiamai įvertintas kritikų, tačiau autorius pripažino jaučiantis spaudimą išlaikyti savo kūrinių komercinę sėkmę.

Romano siužetas

Naujajame romane R.Langdonas pasineria į paslaptingą masonų ir jų apeigų pasaulį. 600 puslapių apimties trilerio veiksmas vyksta Vašingtone ir vaizduoja 12 valandų laikotarpį.

„Ši tema tokia įdomi, jaudinama ir sudėtinga, jog man teko pašvęsti daug papildomo laiko jai ištirti ir pakankamai perprasti, kad galėčiau įkomponuoti ją į siužetą“, – D.Brownas sakė NBC laidai „Today“ aiškindamas, kodėl romano rašymas užtruko net šešerius metus.

Manoma, kad naujoji knyga nebus tokia skandalinga, kaip „Da Vinčio kodas“.

Nebus ažiotažo?

„Sunku įsivaizduoti, kad kas nors, perskaitęs „Prarastą simbolį“, daug diskutuotų apie laisvųjų mūrininkų judėjimą Vašingtone, kaip žmonės diskutavo apie Browno „(Da Vinčio) kode“ sukurtą radikalią viziją apie Jėzų ir Mariją Magdalietę“, – sakoma dienraštyje „The Los Angeles Times“ išspausdintoje knygos recenzijoje.

„Ta knyga dėl akivaizdžių priežasčių užkliudė gilų kultūrinį nervą. „Prarastas simbolis“ panašus į bet kuriuos amerikietiškus kalnelius – būna baisu, įdomu, tačiau po to viskas baigiasi", – rašo kritikas.

Pasak dienraščio „The New York Times“, D.Brownas išvengė kai kurių kitų garsių rašytojų lemties, kai populiarūs romanai sulaukdavo itin prastų tęsinių.

„Ponas Brownas to nepadarė, – sakoma laikraštyje išspausdintoje recenzijoje. – Jis sugrąžino patrauklumą žanrui, kuris jau ilgokai laikytas mirusiu“.

Romaną „Prarastas simbolis“ išleido leidykla „Random House“, priklausanti Vokietijos žiniasklaidos įmonių grupei „Bertelsmann AG“.

Kai kurie kritikai prastai atsiliepia apie D.Browno kūrinius, o pats autorius pripažino, kad jo rašymo stilius patinka ne visiems.

„Da Vinčio kodas“ per ilgai užsibuvo pirmoje labiausiai perkamų knygų sąrašo vietoje, – rašytojas sakė savaitraščiui „Entertainment Weekly“. – Be to, tapo labai madinga peikti mano knygas“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius