Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl esate pasmerkti likti vieniši amžinai, jeigu jums daugiau kaip 35-eri?

Liūdesys
Andrejs Strokins BFL/F64 nuotr. / Liūdesys
Šaltinis: 15min
0
A A

Sociologinių tyrimų agentūros „Pew Research Center“ ataskaitoje skelbiama, kad dauguma žmonių, kuriems daugiau kaip 35-eri, pasmerkti likti vieniši amžinai. Kodėl? Atsakymą pateikia portalas Time.com.

Minėtoje ataskaitoje skelbiama, kad amerikiečių, kurie visada buvo vieniši ir niekada neves, skaičius pasiekė rekordines aukštumas. Anot ataskaitos, taip yra dėl dviejų priežasčių: vieną jų – žmonės neturi darbo, kita – santuoka tampa mažiau vertinama.

Daugumai žmonių atrodo, kad yra svarbu susituokti poroms, kurios ketina būti kartu, tačiau vienišų amerikiečių skaičius, norinčių vesti, per pastaruosius ketverius metus ženkliai sumažėjo.

Kiekvieną dešimtmetį auga santuokinio amžiaus žmonių, kurie yra vieniši, procentas.

Ataskaita, kuri remiasi gyventojų surašymo duomenimis ir sociologinių tyrimų agentūros „Pew Research Center“ vykdytomis apklausomis, rodo, jog akivaizdu, kad vis mažiau žmonių tuokiasi arba daugelis tuokiasi vėliau.

Apie 20 proc. amerikiečių, kuriems daugiau nei 25-eri, 2012 m. visuomet buvo vieniši. Tuo metu 1960-aisiais tokių žmonių buvo 9 proc.

Vienas rodiklis, kuris beveik nepakito tai – 64-erių amžiaus žmonių, kurie niekada nebuvo vedę, skaičius. Tokių 1960-aisiais buvo 8 proc., 2012-aisiais – 7 proc. Tačiau ataskaitos autoriai Wendy Wang ir Kimas Parkeris teigia, kad galima tikėtis pokyčių. Kiekvieną dešimtmetį auga santuokinio amžiaus žmonių, kurie yra vieniši, procentas.

„Kai šiandien žmonės sulaukia amžiaus nuo 45 iki 55 metų, rekordinė dalis (apie 25 proc.) žmonių greičiausiai niekada nebus vedę“, – rašoma ataskaitoje. „Tai nereiškia, kad tokio amžiaus žmonės, kurie iki šio amžiaus nevedė, niekada neves, mūsų analizė rodo, kad galimybė pirmą kartą vesti po 54-erių yra pakankamai maža“, – teigia K.Parkeris.

Kodėl žmonės nebesituokia?

Ataskaitoje teigiama, kad tam yra trys pagrindinės priežastys. Viena jų yra ta, kad jie nerado tinkamo žmogaus (30 proc.), nesijaučia pakankamai stabiliai finansiškai (22 proc.) ir tiesiog nėra pasirengę vedyboms (22 proc.).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min