Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl merginos renkasi partnerius, panašius į savo tėvus?

Mergaitė
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Mergaitė
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Kai Lynn Houston buvo 27 metai, per verslo kelionę į Virdžiniją ji sutiko mylintį jaunuolį. Nors ji gyveno Arizonoje, jie pradėjo susitikinėti ir po šešių mėnesių susituokė. Tačiau jiems kartu apsigyvenus Virdžinijoje, santykiai suprastėjo: jis tapo piktas ir nutolęs.

Jis nebebuvo tas žmogus už kurio ji ištekėjo, tačiau jis priminė jai kitą gerai pažįstamą vyrą: jos tėvą, rašo ,,Divine Caroline”.

„Jie abu labai emociškai nepastovūs ir linkę į įniršio priepuolius“, – pasakoja Houston, kuriai dabar 44 metai.

Jeigu norite kitokios šeimos, nei tokios, kurioje užaugote, galite tai įvykdyti, jei sąmoningai to sieksite.

Po šešerių metų bandymų gelbėti santuoką terapija, Huoston padavė prašymą skyryboms.

Alison Wobschall taip pat ištekėjo už vyro, priminusio jai tėvą, tačiau ši santuoka susiklostė kur kas sėkmingiau. „Mano santykiai su tėvu tikrai puikūs, todėl tikriausiai aš ieškojau partnerio, kurio gerosios savybės būtų tos pačios“, – sako Wabschall, kuriai 22 metai.

Abu vyrai domisi politika ir akcijų rinka ir jų požiūriai dėl visko sutampa. Abiejų vardas yra Mike‘as ir jie net panašiai atrodo. Tuo tarpu Alison labai panaši į savo anytą, tiek išvaizda, tiek asmenybe. „Mes visada juokiamės iš tų pačių dalykų, net jei daugiau niekas nesijuokia“, – sako Alison.

Nors Houston ir Wobshall santuokos visiškai skirtingos, abi moterys pasirinko partnerius, kurie priminė jų tėvus. Ekspertai sako, kad ši tendencija nėra neįprasta.

Jaučiamės patogiai pažįstamoje aplinkoje

Psichoterapeutė Elayne Savage sako, kad pažinimas yra svarbi priežastis, kodėl žmonės renkasi partnerius, primenančius mamą ar tėvą.

„Kai užaugame su tam tikro tipo žmogumi, jausime trauką panašiam asmenybės tipui, nes tai patogu. Štai ką reiškia, kai sutikę potencialų partnerį sakome: atrodo lyg būčiau pažinojusi jį visą gyvenimą.“, – sako Savage.

Vengrų mokslininkai tyrinėjo 52 šeimų veido bruožus ir atrado ženklų atitikimą tarp vyrų ir jų uošvių, bei moterų ir jų anytų išvaizdos.

Kitas tyrimas atskleidė, kad daug pasiekę vyrai, linkę tuoktis su moterimis, kurių išsilavinimo lygis atitinka jų mamų išsilavinimą,

Majamyje gyvenantis Aaronas Gordonas su tuo nesiginčija. Gordono žmona, Rebecca, kaip ir jo mama dirba pradinukų mokytoja, jai kaip ir jos anytai patinka valgio gaminimas ir kalbėjimas telefonu.

Rebecca sako, kad Aaronas visai kaip jos tėvas. „Kuo ilgiau gyvenu su Aaronu pastebiu panašių ypatybių: jiems abiem patinka politika, abu prasti vairuotojai, abu mėgsta lankytis prekybos centruose ir perdaug visko prisipirkti“, – pasakoja ji.

Klaidų taisymas

Kartais žmonės pasirenka partnerius panašius į savo tėvus ne dėl malonių prisiminimų, tačiau mėgindami pakeisti nelaimingą vaikystę.

„Tai ypač būdinga, jei žmogus buvo atstumtas arba paliktas savo tėvo ar mamos“, – sako Stephenas Treatas, santykių specialistas iš Filadelfijos. „Tokiu atveju žmogaus psichika nori sugrįžti į nusikaltimo sceną, pasikalbėti ir išsiaiškinti tėviškus santykius santuokoje“.

Moterys, kurios jautėsi apleistos tėvų, greičiausiai ištekės už emociškai nepastovių vyrų, o vyrai auginti priekabių motinų, jaus potraukį tokioms moterims.

Tačiau tai nėra gera idėja. „Jums tik atrodo, kad galėsite tai išspręsti, tačiau tikriausiai nebūsite geriau pasiruošę situacijai negu vaikystėje ir tikriausiai santykiai su vaikais atsikartos ir jūsų šeimoje“, – sako Treatas.

Grandinės nutraukimas

Jeigu norite kitokios šeimos, nei tokios, kurioje užaugote, galite tai įvykdyti, jei sąmoningai to sieksite.

Kalifornijos Porų centro direktorė siūlo šiuos patarimus:

-Nepulkite aklai. Prieš susižadėdami turėtumėte susitikinėti bent jau porą metų. Turite būti kartu tomis dienomis kai neužsiveda mašina...kad pamatytumėte, kaip jūs ir jūsų partneris paremiate vienas kitą.

-Nebijokite nesutikti. „Tvirtai pareiškite savo nuomonę ir stebėkite kaip jūsų partneris elgsis. Ar jis gali nustumti savo poreikius į šalį, kad patenkintų jūsų?

-Kalbėkitės apie ateitį. Kai kurie klausimai anksčiau ar vėliau iškils. Jei mes turėsime vaikų, ar vienas iš mūsų liks namuose? Kas valdys pinigus?

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Meilė
Parašykite atsiliepimą apie 15min