Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 21d. 14:58

Kodėl padėdami kitiems jaučiamės gerai

Saulius Skambinas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Saulius Skambinas

Didžio­sios metų šven­tės yra puikus laikas pabūti geriems ir dos­niems. Tačiau noras dalytis neturėtų tapti proginiu įpročiu. Geru­mas for­muo­jasi tuomet, kai žmogus norą padėti suvokia ne kaip laik­iną užsi­pliusav­imą, o kaip vid­inį por­eikį.

Žmonės, kurie padeda kitiems yra laimingesni


JAV Masačiusetso uni­ver­siteto pro­fe­sorė Karolyn Švartz (Car­olyn Schwartz) atliko tyrimą norėdama išsiaiškinti, kaip pagalba kitiems padeda pačiam žmogui. Tyrimo metu ligo­niai ser­gan­tys ta pačia liga galėjo arba padėti kitiems, arba pri­imti kitų ligo­nių psi­chologinę pagalbą tele­fonu. Tyrimo rezul­tatai nuste­bino — ligo­niai, kurie turėjo gal­imybę padėti, gyven­imu dži­augėsi labiau, nei tie, kurie tokią pagalbą gavo. Mok­slininkai teigia, kad gal­imybė padėti dėmesį nuo savų prob­lemų nukreipia į teigiamą emo­ciją dalytis ir taip suteikia dau­giau pasitenk­in­imo gyvenimu.

Auko­ji­mas pini­gais nėra pagrind­inė gerumo išraiška — padėti gal­ime ir darbais

Mes negal­ime daryti didelių dalykų, o tik mažus su didele meile. Motina Teresė

Net labai išsivysčiu­siose šalyse yra vienišų žmonių, kuriems reikalinga pagalba, nuošir­dus dėmesys ar ben­drav­i­mas. Žmogus, skir­damas savo laiką vienišiems seneliams,  gali padėti jiems pasi­justi mylim­iems ir brang­i­namiems nelaukiant metų pabai­gos ar didžiųjų švenčių.


Štai kelios idėjos, nor­in­tiems dalytis gerumu:
 

Padėk vienišam, greta gyvenančiam seneliui išv­a­lyti kiemą ar sugrėbti lapus. Daugeliui vyres­nio amži­aus žmonių bus mal­onus ne tik jūsų atlik­tas dar­bas, bet ir prisi­min­i­mai apie kartu praleistą dieną.

Kartu su šeimos nar­i­ais iškep­kite nam­inį pyragą ir aplankykite netoliese gyve­nančius vienišus senelius. Skirkite laiko ben­dravimui, senoliams įteikite mažas dovanėles.

Dėmesys pagyvenusiems žmonėms ir gal­imybė dalytis — bus didži­au­sia dovana sau pačiam

Apsi­lankykite jūsų apylinkėje esanči­u­ose senelių namu­ose, praleiskite ten popi­etę su šeima. Kartu su seneli­ais žaiskite mėgia­mus stalo žaidimus.

Dėmesys pagyvenusiems žmonėms ir gal­imybė dalytis — bus didži­au­sia dovana sau pačiam. Darykime gerus darbus!

 
 
 
www.rupi.lt
www.rupi.lt

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min