Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokainas, alkoholis ir cigaretė – mirtinas trio, sako ispanų mokslininkai

Savižudybių rodiklis Lietuvoje labai didelis.
BFL nuotr. / Mirtinas kokteilis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugiau kaip 3 proc. staigių mirčių Europoje susijusios su kokaino vartojimu ir didelė dalis jų įvyksta dėl vadinamojo mirtino kokteilio, kurį sudaro alkoholis, cigaretės ir narkotikas, sako mokslininkai.

Staigių mirčių tyrimo rezultatai rodo, kad saugiai vartoti kokainą siekiant pailsėti ir atgauti jėgas neįmanoma, o 12 mln. europiečių, pasirinkdami šį narkotiką, rimtai rizikuoja gyvybe.

„Nuomonė, kad vartoti kokainą jėgoms atgauti yra saugu, turi būti paneigta, nes net nedidelės šio narkotiko dozės gali sukelti katastrofiškus padarinius, tarp jų – staigią mirtį“, – sako Teismo medicinos instituto Sevilijoje Patologinės anatomijos skyriaus vadovas Joaquinas de Lucena.

J.de Lucena su kolegomis išnagrinėjo staigių mirčių atvejus Ispanijos pietvakariuose nuo 2003-iųjų iki 2006 metų ir nustatė, kad 3,1 proc. jų susijusios su kokaino, smarkiai pakenkusio mirusiųjų širdžiai ir arterijoms, vartojimu.Kokaino vartojimas darosi vis rimtesnis sveikatos apsaugos klausimas Europoje ir mes galime pamatyti, kaip plinta narkotikas, iš staigios mirties ištiktų žmonių nuodugnaus skrodimo pavyzdžių.

Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad visi tokie atvejai nutiko vyrams nuo 21 iki 45 metų. 81 proc. jų rūkė, o 76 proc. dar ir dažnai vartojo alkoholį.

Etanolis didina kokaino poveikį ir palengvina tolesnę abstinenciją, bet rūkymas ir alkoholis yra papildomas krūvis širdžiai.

„Kokainas su vienu ar abiem šiais ingredientais gali būti mirtinas kokteilis, sukeliantis pirmalaikes širdies ligas“, – sakoma J.de Lucenos straipsnyje, išspausdintame Europos kardiologų žurnale.

J.de Lucenos nuomone, jo tyrimo duomenys gali būti taikomi visai Europai, o kokaino vartojimas yra rimta grėsmė gyventojų sveikatai.

„Kokaino vartojimas darosi vis rimtesnis sveikatos apsaugos klausimas Europoje ir mes galime pamatyti, kaip plinta narkotikas, iš staigios mirties ištiktų žmonių nuodugnaus skrodimo pavyzdžių“, – pažymi J.de Lucena.

Ispanijos instituto ekspertų duomenimis, kokainą vartoja maždaug 12 mln. europiečių – tai sudaro 3,7 proc. visų suaugusių žemyno gyventojų nuo 15 iki 64 metų. Daugiau kaip 5 proc. suaugusių Didžiosios Britanijos, Ispanijos ir Italijos gyventojų prisipažino bent kartą gyvenime vartoję kokainą.

„Mūsų vertinimais, jaunų europiečių, vartojančių kokainą, skaičius vienodas Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje. Nėra priežasčių manyti, kad staigių mirčių, susijusių su narkotiku, skaičius Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje skirsis nuo tų duomenų, kuriuos mes gavome Ispanijos pietvakariuose“, – mano J.de Lucena. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min