Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kukurūzų spragėsiai – lyg kultūros veidrodis

Kukurūzų spragėsiai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kukurūzų spragėsiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kruvinas išpuolis viename Latvijos kino teatrų prieš spragėsius valgantį vyrą sukrėtė ne tik šią šalį. Policija dar aiškinasi prieš kelias dienas įvykdyto nusikaltimo aplinkybes, o visuomenėje atgijo diskusijos apie spragėsių valgymo kultūrą.

Pasak kino centrų „Forum Cinemas“ rinkodaros vadovo Dainiaus Beržinio, nelaimė Rygoje įvyko ne dėl kino centro ar spragėsių. „Priežastis – šaunamojo ginklo išdavimas nestabilios būsenos asmeniui. Mūsų kino teatruose įsinešti bet kokius ginklus į kino salę yra draudžiama. Viliamės, kad Lietuvoje legaliai ginklus turi brandžios asmenybės ir leidimai jiems suteikiami atsakingai“, – sakė jis.

„Multikino Lietuvos“ rinkodaros vadovo Raimundo Bilinsko teigimu, kino teatre kyla pavienių konfliktų tik dėl išgėrusių asmenų, kurie neteisėtai gėrimus įsineša merginų rankinėse, striukėse. „Mūsų kino teatre alkoholiniai gėrimai neparduodami, todėl daug kas stengiasi juos įsinešti, nors kino centro taisyklės tai draudžia. Keletą kartų klientai yra mėginę užsirūkyti kino salėje, tačiau tokie asmenys nedelsiant išprašomi. Mūsų personalas tikrina sales kas 15–20 minučių, kad užkirstų kelią bet kokiems konfliktams“, – pasakojo R.Bilinskas ir paragino žiūrovus nespręsti ginčų patiems, o kreiptis į kino centro darbuotojus.

Anot kino centrų „Cinamon“ rinkodaros ir pardavimo vadovės Žanetos Pakalniškienės, nusiskundimų kino centro darbuotojai dėl spragėsius kramsnojančių žiūrovų nesulaukia, nors prieš 5 metus ir buvo neįprasta, kad salėje sėdintys žiūrovai gausiai užkandžiautų. „Pastebime tendenciją, kad į rimtesnius filmus žiūrovai perka mažiau spragėsių ir renkasi kavos puodelį ar vyną“, – teigė ji.

Jei žmogus save gerbia, tokio patiekalo jis apskritai atsisakys.Didžiausias – panevėžiečių apetitas

Kalbinami kino centrų „Forum Cinemas“, „Cinamon“ ir „Multikino“ atstovai vienbalsiai tvirtino, kad kinas ir kukurūzų spragėsiai – neatsiejami dalykai. D.Beržinsko teigimu, net 80 proc. žiūrovų kaip užkandį pasirenka spragėsius, per mėnesį jų suvalgoma apie 50 tūkst. pakuočių. „Multikino“ kino centre nuo jo atidarymo pernai spalį išspraginta per toną kukurūzų, o Kauno „Cinamon“ spragėsius renkasi kas trečias žiūrovas.

Kino teatrus visuose didžiuosiuose šalies miestuose turinčio tinklo „Forum Cinemas“ duomenimis, spragėsių, tenkančių vienam kino žiūrovui, daugiausia suvalgoma Panevėžyje, mažiausiai – Vilniuje ir Šiauliuose. Kaune ir Klaipėdoje šio užkandžio suvartojama vidutiniškai.

Kaip pasakojo D.Beržinis, Lietuvos kino žiūrovai nuo pat kino rodymo XX a. pradžioje neturėjo tautinių kino užkandžių tradicijų. „Užkandžiauti kino teatre išpopuliarėjo septintajame dešimtmetyje – Vakaruose tapo populiaru valgyti spragintus kukurūzus, Rytuose – kepintas saulėgrąžas. Iki 1992 metų Lietuvos kino teatruose dominavo Rytų kultūra – krūvos saulėgrąžų lukštų po seanso kino salėje“, – pasakojo kino centro atstovas. Pasak jo, tik nuo 1992-ųjų vakarietiški užkandžiai užkariavo Lietuvos rinką, o dabar daugelis nė neįsivaizduoja pramoginio kino be spragėsių.

Kultūringi žmonės nevalgytų

Etikos specialistas Arminas Lydeka atkreipė dėmesį, kad kino teatro salėje valgyti apskritai nederėtų. „Kultūringi žmonės valgydami netrukdys kitiems nei klausantis koncerto, nei teatre, nei kino teatre. Juk ten svarbus garsas, vaizdas. Tai amerikietiškos kultūros, kuriai būdinga nuolat užkandžiauti, atributas“, – sakė jis. Pasak A.Lydekos, apskritai užkandžiauti spragėsiais tinka labai retais atvejais.

„Toks užkandis dera iškyloje ar gamtoje, pievutėje. Tai nėra patiekalas, tinkantis skanauti kultūringoje, garbingoje draugijoje. Spragėsiai – žemiausio lygio patiekalas, tad galima daryti išvadą, kad jei žmogus nors kiek labiau save gerbia ir nori susiformuoti geresnę aplinkinių nuomonę apie save, tokio patiekalo apskritai atsisakys. Dabar ne pokario badas, kai užkąsti tik viena galimybė – arba spragėsiai, arba nieko“, – griežtai vertino etiketo žinovas.

Konfliktas Rygos kino centre

Kaip skelbta pirmuose pranešimuose, šeštadienio vakarą Rygos kino centre „Kino Citadele“ vykęs konfliktas įsiplieskė dėl to, kad auka tapęs vyras pernelyg garsiai valgė spragėsius.

Anot latvių laikraščio NRA, neatmetama versija, kad nužudymas galėjo būti ir užsakytas. Nužudytasis Aigaras Egle buvo banko „Citadele“ darbuotojas. 27-erių Latvijos universiteto Teisės fakulteto doktorantas Nikolajus Zikovas į A.Egle šovė keturiskart. Tragedija įvyko per dramatiško filmo „Juodoji gulbė“ seansą.

Buvęs aukštas policijos pareigūnas Juris Rekšna tvirtino, kad šios nelaimės priežasčių reikia ieškoti pačioje visuomenėje – esą žmonės tapo pernelyg nervingi ir agresyvūs. „Žmogui tiesiog neišlaikė nervai, tai nėra unikalus atvejis“, – sakė J.Rekšna.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min