Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 15d. 12:20

Kur metamos nuorūkos, kai aplink nėra peleninių?

www.rupi.lt akcija
www.rupi.lt akcija

Penktadienio vakarą Vilniaus senamiesčio gatvėse buvo galima išvysti neįprastą vaizdą -- būrelis savanorių praeiviams dalino nešiojamas pelenines ir atvirai diskutavo apie gamtos taršą cigarečių nuorūkomis.

Apie rūkymo žalą kalbama daug, tačiau pasirinkimą rūkyti ar ne, priima kiekvienas asmeniškai. Tačiau net ir atsakingas rūkalius susiduria su netikėta problema - kur mesti nuorūką, kai aplink nėra peleninių. 

Akcijos metu paaiškėjo, kad dauguma rūkalių vengia mesti nuorūkas ant grindinio, tačiau dažnai kito pasirinkimo tiesiog neturi

VšĮ „Rūpi“ rugsėjo 12 dieną organizavo akciją, kurios tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į augantį nuorūkų kiekį viešosiose erdvėse. Akcijos metu paaiškėjo, kad dauguma rūkalių vengia mesti nuorūkas ant grindinio, tačiau dažnai kito pasirinkimo tiesiog neturi.

Nors už ne vietoje numestą nuorūką Lietuvoje yra taikomos didžiulės baudos (500 Lt), tačiau padėtis nesikeičia. Tyrimai rodo, kad rūkaliai ne tik kenkia savo sveikatai, bet ir mesdami nuorūkas kur papuolė, daro didelę žalą gamtai.

Akcijos metu buvo išdalinta 300 unikalių peleninių, kurios pagamintos iš antrinių žaliavų (perdirbtas plastikas, kuris turėjo tapti plastikiniu buteliu, buvo panaudotas išradingiau -- tapo nešiojama pelenine).  

 
Rupi.lt akcijos organizatoriai
Rupi.lt akcijos organizatoriai

Praeivių įspūdžiais akcijos metu:

„Ačiū, pagaliau neskaudės širdies ir turėsiu kur išmesti nuorūką!“

„Gera idėja, pati rūšiuoju, pasidalinsiu su draugais.“

„Japonijoje visi turi nešiojamas pelenines, gaila, kad Lietuvoje kitoks mentalitetas.“

„Ačiū, o iš kokios jūs bažnyčios?“

 

Ką apie aplinkos taršą nuorūkomis manote Jūs? Ar Lietuvoje skiriama pakankamai dėmesio šiai problemai spręsti? Ar dažnai matote nuorūkas išmetamas tiesiog per automobilio langą ar balkoną?

www.rupi.lt
www.rupi.lt
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min