Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 16d. 17:18

Kūrėjo gimimas: pop-up teatras atskleis 6 šukuosenų stilistų vizijas

Valerijus Gigevičius ir Justė Margarita
Asmeninio archyvo nuotr. / Valerijus Gigevičius ir Justė Margarita

Balandžio 27 d., Vilniaus Rotušėje vos vieną vakarą blykstelės pirmasis pop-up šukuosenos teatras, kurio „režisieriais“ taps 6 talentingi Lietuvos stilistai, padedami kitų meno profesionalų. Kaip pagrindinę išraiškos priemonę pasitelkus garsą ir įpynus jį į kitų menų sintezę, žiūrovų akims 6 spektaklio dalys atskleis visą žmogaus tapsmo kūrėju kelią.

Renginyje dalyvaujanti salono „Bliss&Fashion“ (Vilnius) meistrė Rūta Šmolkaitė sako, kad šį pop-up spektaklį vertina kaip eksperimentą ir yra įsitikinusi, kad tokie novatoriški įvykiai skatina profesinį tobulėjimą ir kūrybiškumą.

„Dalyvauti labiausiai paskatino galimybė laisvai kurti, noras išeiti iš salono ribų ir kasdieninio darbo rutinos. O žiūrovai turės unikalią galimybę pamatyti geriausių šukuosenų stilistų kūrybinį darbą ir jo galutinį rezultatą – įspūdingą šou“, sako Kęstutis Šaikus salono „ADORE beauty& style” (Kaunas) meistras.

Visi kalbinti meistrai pabrėžia, kad jų atspindimos temos yra itin plačios ir tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastos, nes daugybę kilusių idėjų reikia susisteminti, kurti taip, kad būtų įdomu ne tik patiems, bet ir žiūrovams.

“Stengiamės kuo geriau suderinti šukuosenas, stilių, šokį su duotąja tema ir muzika. Ir kai elementai dera tarpusavy, jausmas ypatingas. Kasdien kyla vis nauji iššūkiai, juos keliame ir patys sau, nes be jų būtų neįdomu, nustotume tobulėti”, – sako Valerijaus Gigevičiaus komandos partnerė, salono UFF (Vilnius) meistrė Justė Margarita.

Gamtos garsai – pasaulis be žmogaus

Pirmąją spektaklio temą – „Gamtos garsai – pasaulis be žmogaus“ su salono „ADORE beauty& style“ (Kaunas)  komanda išpildys įvairių tarptautinių ir Lietuvos kirpėjų konkursų laureatas ir nugalėtojas  Kęstutis Šaikus, kuriam gamta visada buvo įkvėpimo šaltinis. „Žmogus nėra sukūręs nieko, ko negalima būtų rasti gamtoje – čia galima matyti visas formas ir spalvas”, – sako jis. Šios komandos pasirodymo vizija  – plaukais išreikšti gamtos stichijas – orą, vandenį, vėją, ugnį bei prisiliesti prie floros ir faunos.

Šias vizijas meistrui padės realizuoti choreografai – Lietuvos ir Baltijos šalių Hip Hop čempionatų prizinių vietų laimėtojas Justas Andrejauskas ir įvairių šokių stilių profesionalė, šokio studijų „Nerd dance loft“ ir „Studium Infinitum“ vadovė Živilė Tumasonytė, aktorė Ineta Stasiulytė bei šokėjas Deividas Meškauskas, taip pat daugelio televizijos projektų, šou ir fotosesijų kosmetikės-vizažistės.       
 
Žmogus pažįsta pasaulį – pažinimo garsai

Antrąją pop-up spektaklo dalį pristatys salono UFF (Vilnius) meistrų Valerijaus Gigevičiaus ir Justės Margaritos vizija apie žmogaus-kūrėjo vaikystę. Pramogų pasaulio garsenybių stilistas kartu su kolege sieks parodyti, kiek daug daroma klaidų, formuojant vaiko pasaulį. „Bendraudami su vaiku, suaugusieji kuria pasaulį, kuriame vien taisyklės, normos. O juk vaikui reikia daugiau laisvės, kad jis pasaulį pažintų pats“, – sako intriguojančiais asmeniniais šou pasižymėjęs plaukų stilistas. Pop-up teatre jo komandai talkins įvairių konkursų ir festivalių laureatas, choreografas Dominykas Žukas, mados ir reklamos fotosesijų stilistė Lina Bernotaitytė ir įvairių TV projektų  grimo meistrė, visažistė, Rima Berdnikovienė.

Žmogų veikiančios  sistemos garsai

Viziją, kaip vartotojiškos kultūros balsai „pirk, vartok, daugiau“ užgožia žmogaus individualumą, paversdami jį vidutinybe, „žmogumi futliare“, kuria Rūta Šmolkaitė su jos įkurto „Bliss&Fashion“ (Vilnius) salono komanda – Gaile Margevičiūte ir Jelena Bobyr.

Šioje pop-up spektaklio dalyje industrinį triukšmą, monotoniškus garsus, kūno kultą atspindės specialiai kuriamas populiarių kūrinių garso takelis bei agresyvi šviesos „muzika“.

„Salono „Bliss & fashion“ komanda, kurios  estetinį skonį ir darbo stilių formavo prancūzų bei italų meistrų kirpimo mokyklos, turi ilgametę plaukų stilisčių patirtį festivalyje „Mados infekcija“, be to, dirba ne tik su individualiais klientais, bet ir teatro spektakliuose, reklamoje, mados renginiuose, televizijos projektuose. Beto, Rūtos Šmolkaitės meniniai polinkiai neapsiriboja vien tik plaukų stilistika –  visą gyvenimą ją lydėjo šokis. „O dabar daugiausia įkvėpimo pasisemiu iš kelionių,“ – sako Rūta Šmolkaitė.

Garsas kaip savęs gilesnio pažinimo priemonė

Plaukų stlisto Mikhailo Kodesnikovo ir jo įkurto salono „My Studio“ (Vilnius) komandos kuriama pop-up spektaklo dalis „Garsas kaip savęs gilesnio pažinimo priemonė“, paskatins žiūrovus susimąstyti apie savęs atradimą, kaip pagrindinį lūžį žmogaus-kūrėjo kelyje. Meistras žada žmogaus plaukų metamorfozę parodyti pačioje pop-up teatro scenoje.

Mikhailas Kodesnikovas domisi įvairiomis meno rūšimis – ypač muzika ir architektūra. Mados ir muzikos projekto „Exit to the city“ dalyvis, kirpėjo karjerą pradėjęs būdamas vos 16 metų Rusijoje, savo idėjas įgyvendins padedamas choreografo Edvio Kopcevo.

Garsas kaip meno išraiška

Įvairių Lietuvos ir Baltijos šalių kirpėjų konkursų nugalėtoja Irina Zudova su savo salono „Domini“ (Kaunas) komanda ir įvaizdžio dizainere Olese Kekiene gilinsis, ką žmogaus-kūrėjo kelyje reiškia menas. „Būti amatininku kirpėjui yra per mažai, todėl savo mokinius skatinu galvoti kaip menininkus“ – sako meistrė, savo salone kruopščiai parenkanti  net muziką, o laisvalaikiu užsiimanti daile.

Skirtingų laikmečių formas atkartojančios šukuosenos, įpintos į menų sintezę, kels klausimą – koks yra kiekvieno žmogaus individualybę atskleidžiantis menas. Kaip kinta jo forma ir kaip tai veikia patį individą. Menas keičia kūną, o kūnas meną. Šią viziją I.Zudova realizuos su pirmuoju profesionaliu šiuolaikinio šokio teatru  Lietuvoje – Kauno šokio teatru „Aura“ ir jo direktore, meno vadove bei choreografe Birute Letukaite.

Garsas kaip žmogaus-kūrėjo unikalus skambesys

Paskutinė pop-up spektaklio dalis skirta garsui, kaip unikaliam žmogaus-kūrėjo skambesiui. Šią dalį kartu su Klaipėdos jaunimo teatro aktoriais bei savo salono „Ramunės linija“ (Klaipėda) komanda kuria Ramunė Vigelė.

Plaukų meistrė tikisi, kad vizija perteiks ramybę ir harmoniją, kuri aplanko atradus save.  Išgirdusi, kaip jos pasirodyme dalyvausiantys Valentino Masalskio vadovaujami aktoriai dainuoja sutartines, šukuosenoms Ramunė Vigelė nusprendė panaudoti pynimą. „Tai nebus standartinė forma, kasa –  pynimas turi atrodyti kaip iš XXI amžiaus,“– sako šukuosenų stilistė, dažniausiai kurianti trumpas šukuosenas, tačiau priėmusį iššūkį dirbti su natūralios spalvos, ilgais aktorių plaukais.

„Domėdamiesi sudėtingomis akademinėmis plaukų stilistikos kolekcijomis, išsiugdėme poreikį kurti naujoves, kurios neleistų mums tūnoti toje pačioje pozicijoje“ – sako RamunėVigelė.

Visas šešias plaukų stilistų vizijas į vieną kūrinį apjungs pirmojo pop-up teatro režisierė Erika Purauskytė ir jos komanda: choreografas Marijanas Staniulėnas , kompozitorius ir garso režisierius – Vytautas Bikus, vaizdo projekcijos – Vesta Mistake, šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas.

Bilietus į balandžio 27 d., 20 val., Vilniaus Rotušėje vyksiantį pirmąjį pop-up šukuosenos teatro spektaklį „Žmogaus metamorfozės garse“ platina „Tiketa“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min