Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Labanoro girioje auga rekordinis retų grybų – paprastųjų taukių – derlius

Paprastieji taukiai
AM nuotr. / Paprastieji taukiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penkiasdešimt metų laikyti išnykusiais, pastaraisiais metais Lietuvos miškuose vėl randami vaistinėmis savybėmis garsėjantys grybai – paprastieji taukiai.

Paprastieji taukiai eglynuose dygti pradeda vėlų rudenį, per žiemos šalčius suledėja, atšilus – vėl ima augti.

Nuo seno šiems grybams buvo priskiriamos ypatingos vaistinės galios, tačiau naudoti ir ūkyje (vežimų ratams sutepti), juos rinkdavo, pardavinėdavo. Galbūt dėl to paprastųjų taukių sparčiai mažėjo ir apie 50 metų Lietuvoje jie buvo laikomi išnykusia rūšimi, kol vėl pradėti fiksuoti pastaraisiais metais ir šiuo metu žinoma jau ne viena dešimtis naujų radaviečių.

Labanoro girioje paprastuosius taukius Kiauneliško rezervate 2012 metais aptiko Antaliedės girininkas Jonas Barzdėnas. Tuomet rasti vos keli grybai, tačiau girininko pastangomis per kelerius metus rezervate buvo surastos 6 taukių augimo vietos, kuriose skirtingais metais išaugdavo nuo kelių iki beveik 300 taukių.

„Itin nudžiugino šis pavasaris, kai įvertinus visas taukių radavietes rezervate, suskaičiuotas rekordinis skaičius šių grybų – beveik 400! Ir jis dar gali didėti, mat dalis taukių išdygsta tik pavasarį“, – teigiama Aplinkos ministerijos pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min