Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Labiausiai pasileidęs gyvūnas yra ... sraigė

Viena sraigė kasmet deda apie 100 kiaušinėlių
„Scanpix“ nuotr. / Viena sraigė kasmet deda apie 100 kiaušinėlių
Šaltinis: 15min
0
A A

NewScientist.com paskelbė pikantišką naujieną. Mokslininkai nustatė, kad labiausiai pasileidęs sutvėrimas pasaulyje yra sraigė.

Mokslininkai teigia, kad pasileidimo čempionėmis gali būti paskelbtos sausumos sraigės Littorina saxatilis.

Kaskart šios rūšies sraigių patelę apvaisina apie 20 patinėlių.
Tačiau dėl tokio „nepadoraus“ elgesio galbūt kaltas ne tiek gyvūnų pasileidimas, kiek primityvumas. Mat patinėliai, sekantys pateles pagal gleivių pėdsakus, kartais bando poruotis ir neatsižvelgdami į rūšį ar skaičių.

Patinai išties labai aktyvūs, o patelės – atvirkščiai, pasyvios. Jos gali valandų valandas šliaužioti nepastebėdamos iš galo prilipusio patinėlio. Poravimosi metu patelės nei skatina sueitį, nei priešinasi. Keistas elgesys. Kita vertus, ne mažiau keista, kad savo kiaušinėlius jos leidžia apvaisinti daugeliui patinėlių, tokiu būdu kurdamos stiprų genofondą (juk nugali stipriausi).

Kerstin Johannesson, Geteborgo universiteto (Švedija) mokslininkė kartu su kolegomis analizavo keturių sraigių patelių elgesį. Per du su puse mėnesio jos atvedė 280 palikuonių. Taigi vidutiniškai 70 kiekviena iš jų. Taip pat paskaičiuota, kad kiekvienas gimęs sraigiukas galėjo turėti 19 tėvų.

Newscientist.com straipsnis

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min