Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laisvės premijų komisija svarstys premijai pasiūlytus kandidatus

seimas
seimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Laisvės premijų komisija trečiadienį Seime svarstys jai pateiktus kandidatus premijai gauti.

Komisijos pirmininkas Petras Auštrevičius BNS sakė, kad jau trečiadienį gali būti išrinktas premijos laureatas.

Komisija yra sulaukusi dviejų siūlymų apdovanoti Laisvės premija. Šį apdovanojimą siūloma skirti buvusiam sovietmečio disidentui Antanui Terleckui ir išeivijos politologui, mokslininkui Tomui Remeikiui.

Tarp A.Terlecko kandidatūros rėmėjų yra Užsienio reikalų ministerija, buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas europarlamentaras Vytautas Landsbergis, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

T.Remeikio kandidatūrą pateikė Pasaulio lietuvių bendruomenė.

Teikti kandidatus Laisvės premijai gauti turėjo teisę akademinės bendruomenės, visuomeninės organizacijos ir asociacijos, kūrybinės sąjungos, bendruomenės, valstybės ir savivaldybių institucijos, visi Lietuvos piliečiai. Jas reikėjo pristatyti iki lapkričio 1 dienos.

Pretendentais premijai gauti gali būti Lietuvos ir užsienio valstybių fiziniai, viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, nusipelnę laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms.

Premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Premija bus įteikta Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją.

Laisvės premiją Seimas įsteigė praėjusių metų rugsėjo 15 dieną, priimdamas specialų įstatymą.

Pirmoji – 2011-ųjų Laisvės premija buvo skirta aktyviam kovotojui už laisvę ir demokratiją, žmogaus teisių gynėjui, Rusijos disidentui Sergejui Kovaliovui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min