TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

LEGO – suaugusiųjų, ne tik mažųjų aistra

LEGO miestas
LEGO miestas
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Pradėjus kalbėti apie įvairius konstruktorius ir dėliones, greičiausiai mintyse iškyla vaiko, dėliojančio mažas kaladėles, vaizdas. Ir nors LEGO konstruktoriai iš tikrųjų yra orientuoti į vaikus, siekiant ne tik užimti jų laisvalaikį, bet ir lavinti įvairius gebėjimus, tačiau yra tinkami ir suaugusiems. Pasaulyje yra daugybė suaugusių konstruktorių gerbėjų, kurie buriasi į grupeles bei vykdo įvairius renginius. Egzistuoja keliaujančios LEGO dirbinių parodos, o paprasti mėgėjai geba iš to uždirbti pinigus. Tad pomėgio užsiimti dėlionių dėliojimu amžius nėkiek nenulemia.

LEGO šalis grąžina į vaikystę

Žymioji LEGO kompanija yra įkūrusi iš viso septynis atrakcionų parkus Legoland. Tai atrakcionų parkai, kurie sudaryti praktiškai vien tik iš konstruktorių. Šiuose parkuose galima pamatyti ne tik įvairių gyvūnų, miestų ar lankytinų objektų atkartojimus, tačiau ir teminius projektus, skirtus įvairiems kino filmams, pavyzdžiui, „Žvaigždžių Karams“. Be iš konstruktoriaus detalių pastatytų pastatų šiuose atrakcionuose galima paplaukioti valtelėmis, pasivažinėti traukinukais, apsilankyti LEGO zoologijos sode, įsigyti suvenyrų, o išalkus ir pasimėgauti vietos kavinių užkandžiais. Kitaip sakant – Legoland parkai sukurti visos dienos pramogoms.

Didžioji dalis parkų lankytojų – šeimos su mažais vaikais. Tačiau nereikia galvoti, jog apsilankymu tokiame parke mėgaujasi vien tik mažieji. Vaikus dažniausiai sužavi pasilinksminimų vietoje matomų skulptūrų dydis – mat visos skulptūros yra vaikų dydžio ir mažesnės. Tad mažyliai gali pasivaikščioti tarp pastatų jausdamiesi kaip milžinai. O štai tėveliai nustemba matydami, kokio kruopštumo ir kiek darbo reikalauja tokio parko įrengimas. Jie noriai su savo atžalomis linksminasi tuose pačiuose atrakcionuose ir dienos gale išeina su ne ką mažesnėmis šypsenomis, veikiausiai prisimindami vaikystę ir jau pamirštą pomėgį konstruoti LEGO skulptūras.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Laivas iš „Lego“ kaladėlių
AFP/„Scanpix“ nuotr./Laivas iš „Lego“ kaladėlių

LEGO statymo meistras – karjeros kelias?

Visgi ne visi suaugusieji nustumia į šoną savo aistrą kurti ir statyti naudojant žaislines kaladėles. Vieni konstruktoriais užsiima kaip laisvalaikio praleidimo būdu, kiti užsiima LEGO statymu kartu su savo vaikais ar anūkais. Tačiau kas galėjo pagalvoti, kad statymas iš LEGO kaladėlių gali tapti oficialia karjera ir pastoviu darbu? Pasirodo, visos skulptūros Legoland parkuose yra surinktos darbuotojų rankomis! O tokios pareigos, kaip „LEGO statymo meistras“, iš tikrųjų egzistuoja.

Portalui wired.com darbuotojai pasakojo, kad aistra LEGO konstruktoriams prasidėjo dar ankstyvoje vaikystėje. O tuo metu, kai klasės draugai svajojo apie tapimą muzikantais, aktoriais ar kosmonautais, vienas iš dabartinių kompanijos darbuotojų RobbieMcCarthy sakydavo, jog nori tiesiog visą dieną statyti konstruktorius. Kaip ir visi kiti, šio darbuotojo tėvai taip pat skatino savo sūnų pamiršti šią aistrą ir susitelkti į mokslus, baigti mokyklą bei studijas universitete. Robbie visa tai ir padarė, tik savo pomėgio dėlionėms nepamiršo. Dabar jis dirba viename iš Legoland parkų, Kalifornijoje. Naudodamas 3D projektavimo programinę įrangą jis kuria LEGO modelius, kuriuos po to sluoksnis po sluoksnio dėlioja kartu su kolegomis. Kas gali norėti sėdėti ofise, kuomet galima visą dieną konstruoti įvairiausias skulptūras iš daugiau nei 70 skirtingų spalvų, daugiau nei 3 milijonų LEGO kaladėlių?

AFP/„Scanpix“ nuotr./Skulptūra iš „Lego“ kaladėlių
AFP/„Scanpix“ nuotr./Skulptūra iš „Lego“ kaladėlių

Konstruktorių statymo konvencija

LEGO kompanijos siūlomomis karjeros galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas, mokantis ir mėgstantis statyti konstruktorius. Įmonė kasmet sertifikuoja visus norinčius, ir turinčius sugebėjimų daryti stebuklus iš spalvotų kaladėlių. Savo internetinėje svetainėje kompanija siūlo susipažinti su jų jau sertifikuotų gerbėjų sėkmės istorijomis. Kai kurie iš jų ne tik kuria įvairias konstrukcijas LEGO parkams, tačiau dalyvauja parodose ir sėkmingai parduoda savo kūrinius ne tik privatiems entuziastams, bet ir įmonėms, norinčioms papuošti savo interjerą išskirtiniu meno šedevru.

Sertifikuoti LEGO statytojai kasmet spalio mėnesį organizuoja LEGO mėgėjų konvenciją, kitaip vadinamą BrickCon. Šio renginio metu patyrę LEGO meistrai pristato savo iš detalių sukurtas skulptūras, o taip pat yra numatyta atskira erdvė, kurioje visi norintieji gali tiesiog kurti ką širdis geidžia. Be to konvencijos metuvyksta ir LEGO turgelis, kuriame galima įsigyti visko, kas susiję su šiais konstruktoriais.

Dėlionės kaip mokymo priemonė

Didžiausia konstruktorių kompanija LEGO siūlo įvairias mokymo programas tiek darželinukams, tiek pradinės ar vidurinės mokyklos moksleiviams. Tai integruotos programos, mokančios komunikacijos, problemų sprendimo, ugdančios logiką ir susietos su matematiniais bei fiziniais mokslais. Tačiau inovatyvūs verslininkai mano, jog LEGO kaladėlių konstravimas gali pasitarnauti ne tik ugdant vaikus. Tam tikros mokymus ir įvairius renginius organizuojančios įmonės netgi siūlo LEGO konstravimo seminarus kaip komandos formavimo ir ugdymo priemonę. Teigiama, jog tai inovatyvus ir linksmas užsiėmimas, skatinantis kolegas bendrauti, siekti bendro tikslo, dalintis atsakomybėmis bei spręsti problemas.

Norint užsimiršti...

Vienoje iš LEGO mėgėjų internetinių bendruomenių prieš keletą metų buvo iškeltas klausimas, kas, jų visų manymu, yra vyriausias LEGO kaladėlių statytojas? Vienas iš bendruomenės narių papasakojo, kaip jo tuomet 96-ių metų tėvas kiekvieną dieną stato įvairiausius konstruktorius. Po žmonos mirties jis norėjo užsimiršti ir paniro į konstruktorių dėliojimą. Tad visiškai nesvarbu, ar konstruktoriai bei dėlionės atrandami dar vaikystėje, ar jais susidomima vyresniame amžiuje. Svarbu tai, ką žmogus gauna iš savo užsiėmimo – ar tai būtų kūrybos išreiškimo priemonė, ar būdas nusiraminti – visa tai nepriklausomai nuo amžiaus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pigu.lt Lego

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min