TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkes feministes įsiutino Balstogės seksologas, pareiškęs, kad moterys išprievartaujamos, nes provokuoja vyrus

Seksualinis priekabiavimas, prievarta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seksualinis priekabiavimas, prievarta
Šaltinis: 15min
0
A A

Būtina atskirti išprievartavimus, kai moteris yra užpuolama ir kai ji susitinka su vyriškiu, pasivaišina gėrimu, bet vėliau nustemba, kad kažkas nutiko prieš jos valią. Toks Balstogės seksologo Krzysztofo Bockowskio pasisakymas vietos naujienų portale sukėlė Lenkijos feminisčių pasipiktinimo bangą, rašo tvn24.pl.

Lenkijos gydytojų rūmų padalinys Balstogėje jau gavo kreipimąsi su prašymu skirti tarnybinę nuobaudą gydytojui. Seksologas, kasdien dirbantis su prievartautojų aukomis, tvirtina buvęs ne taip suprastas.

Seksologas K.Bockowskis, dirbantis ir ekspertu teismuose, duodamas interviu apie išprievartavimus portalui czasbialegostoku.pl pasakė, jog „vyrų problema yra ta, kad jiems sunku suprasti priešingos lyties atstovių signalus – jiems sunku susivokti, kada moteris nori, o kada nenori“.

Seksologo teigimu, moterys neretai nedrįsta prisipažinti buvusios išprievartautos, „nes pačios nežino, kas iš tikrųjų nutiko, situacija buvo neaiški“.

„Tarkim, į pasimatymą besiruošianti moteris tikriausia suvokia, kad vyras visada yra nusiteikęs seksui. Todėl keistai atrodo moterų nustebimas, kai jos sako po fakto, kad norėjo tik pasibučiuoti, o nutiko daugiau“, – tokius gydytojo žodžius cituoja vietinis naujienų portalas.

Feministės pasipiktino

Į pasimatymą besiruošianti moteris tikriausia suvokia, kad vyras visada yra nusiteikęs seksu, – sakė seksologas.

Seksologo pasisakymas sukėlė visos šalies feminisčių pasipiktinimą. Vietos Gydytojų rūmų būstinę bei teismą pasiekė skundai su reikalavimais gydytojui taikyti profesines sankcijas. Norima, kad jis būtų išsiųstas į papildomus mokymus bei prarastų teisę dirbti teismo ekspertu.

Tvn24.pl cituoja Lenkijos politikę, partijos „Twój Ruch“ atstovę Jolantą Andracką, kuri pareiškė, kad negalima gąsdinti moterų pareiškimais, jog jeigu ji susitaria su kolega ar pažįstamu susitikti, privalo suvokti, kad sutiko su juo ir pasimylėti.

Seksologė ir psichoterapeutė Aneta Wroblewska taip pat negailėjo kolegai kritikos. Anot jos, išprievartavimas yra išprievartavimas, negali tai būti didesnis ar mažesnis nusikaltimas. Medikės teigimu, tokių specialisto pasisakymų iš viso neturėtų būti, nesvarbu, ką jis turėjo galvoje.

Buvo ne taip suprastas

Mano tikslas buvo įspėti moteris dėl galimos prievartos! Aš visiškai suprantu, kad moteris paskutinę akimirką gali pasakyti NE, todėl jeigu lytinis aktas įvyks, tai bus prievarta, – tvirtina K.Bockowskis.

Feminisčių pasipiktinimą sukėlęs seksologas situacijos nekomentuoja, tik tame pačiame naujienų portale czasbialegostoku.pl išplatino dar vieną savo pareiškimą, kuriame tikina buvęs neteisingai suprastas.

„Mano tikslas buvo įspėti moteris dėl galimos prievartos! Aš visiškai suprantu, kad moteris paskutinę akimirką gali pasakyti "ne", todėl jeigu lytinis aktas įvyks, tai bus prievarta.

Sutinku, kad net jeigu moteris vaikšto nuoga gatvėmis, niekas neturi teisės jos paliesti. Tačiau, gerbiamas redaktoriau, tegu ji pabando taip rizikingai elgtis, tegu pabando paskutinę akimirką atstumti įsiaudrinusį vyrą, tuomet ji juk gali būti išprievartauta!

Taip, šis vyras bus apkaltintas išprievartavimu, nuteistas, bet moteris išprievartauta! Žiūrint iš teisinės pusės, tai yra išprievartavimas, o ji dėl nieko nėra kalta!“ – rašoma K.Bockowskio pasisakyme.

Paklaustas, kaip tada moterys turėtų flirtuoti, seksologas atsakė paprastai: „Flirtas veda prie erotinių veiksmų – bučinių, seksualinio artumo, tad jeigu moteris to nenori, turėtų su vyru iš viso neflirtuoti.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min