TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai per pirmąjį metų ketvirtį Estijoje praleido 10 tūkstančių naktų

Talinas
„Scanpix“ nuotr. / Talinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gyventojai pirmąjį šių metų ketvirtį Estijoje praleido 10 tūkstančių naktų – daugėjo ir poilsio, ir darbo kelionių.

 Vertinant kelionių kaimyninėje Baltijos šalyje tendencijas matyti, kad lietuviai Estijoje dažniausiai renkasi poilsį miestuose ir kultūrines pramogas. Pasak Turizmo plėtros centro Estijoje atstovų, antrojo ketvirčio – vasaros sezono – metu taip pat numatomi renginiai, kuriuose tikimasi sulaukti gausaus būrio dalyvių ir svečių iš Lietuvos – vienas iš jų yra 24–27 dienomis Piarnu mieste vyksiančios 30-osios Tarptautinės Hanza dienos, teigiama pranešime spaudai.

Estijos Turizmo plėtros centro tyrimo duomenimis, apie du trečdalius Lietuvos turistų ir anksčiau yra lankęsi Estijoje po tris ar daugiau kartų. Lietuvius labiausiai domina poilsis mieste, lankant architektūros ir kultūros paminklus, tradicinius ir pramoginius renginius. Dėl nedidelių atstumų ir turizmo galimybių lietuviai taip pat lankosi įvairiuose Estijos regionuose, derindami poilsį mieste, sveikatingumo poilsį ir poilsį gamtoje. Populiaru derinti kelionę į Estiją su kelionėmis į Suomiją ar Švediją. Vykdami į Suomiją, svečiai iš Lietuvos įprastai skiria laiko susipažinti su Talino senamiesčiu

90 procentų lietuvių atvyksta į Estiją savo iniciatyva ir savo galimybėmis, nesikreipdami į kelionių agentūras. Vykdami savu transportu, jie turi galimybę aplankyti skirtingus Estijos regionus ir pasinaudoti turizmo paslaugomis. Planuodami maršrutą, lietuviai vadovaujasi giminių ir draugų rekomendacijomis, taip pat Estijoje gyvenančių pažįstamų asmenų siūlymais. Svarbiausio informacijos kanalo pozicijoje išlieka internetas.

Nuo sausio iki kovo Estijoje apsistojo daugiau nei 223 tūkst. užsienio turistų, tai yra 15 procentų daugiau nei per tą patį praeitų metų laikotarpį. Šis rodiklis taip pat viršija prieš krizę buvusio laikotarpio apnakvindinimo statistikos duomenis.

2010 metų pirmąjį ketvirtį lietuviai Estijoje praleido 10 tūkst. naktų. Kaimynai iš Latvijos nakvynių kiekiu Estijoje Lietuvą lenkia daugiau nei dvigubai – latvių praleistų naktų skaičius Estijoje 2010 metų sausio-kovo mėnesiais buvo 19 300.

Per metus lietuvių ir latvių praleistų naktų kiekis Estijoje augo panašiai – po 1000 nakvynių daugiau nei pernai sausio-kovo mėnesiais. Tačiau, vertinant konkrečios šalies turistų nakvynių skaičiaus augimą procentais, matyti, kad lietuvių naktų skaičiaus augimas du kartus didesnis nei latvių. Pasak Turizmo plėtros centro direktorius T. Mutso, tai rodo, kad lietuviai vis labiau domisi Estija ir galimybėmis čia apsistoti.

Estai, vykdami į Lietuvą, šiais metais daugiau rinkosi keliones be nakvynių. Nors Lietuvoje per pirmąjį šių metų ketvirtį apsilankė daugiau estų nei 2009 metais tuo pačiu laikotarpiu (atitinkamai 4 878 ir 4 715), estams Lietuvoje buvo suteikta 6,5 procento mažiau nakvynių nei pernai (atitinkamai 7 234 ir 7703 naktų).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min