Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvis suprojektavo mirties karuselę

Londone studijuojantis lietuvis Julijonas Urbonas demonstruoja mirties karuselės „Euthanasia Coaster“ (liet. eutanazijos kalneliai) koncepciją.
Kadras iš vaizdo įrašo / Londone studijuojantis lietuvis Julijonas Urbonas demonstruoja mirties karuselės „Euthanasia Coaster“ (liet. eutanazijos kalneliai) koncepciją.
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Londone studijuojantis lietuvis Julijonas Urbonas suprojektavo mirties karuselės koncepciją – įrenginį savanoriškam gyvybės nutraukimui (eutanazijos aktui). Dizaineriu, rašytoju, menininku, inžinieriumi prisistatantis J.Urbonas savo kūrinį pavadino „Euthanasia Coaster“ (liet. eutanazijos kalneliai).

Ši karuselė suprojektuota remiantis kosminių skrydžių medicinos, mechanikos inžinerijos, medžiagų technologijos žiniomis ir, žinoma, traukos jėga.

„Skriedamas tokiais amerikietiškaisiais kalneliais žmogus patirtų daug intensyvių perkrovų ir unikalių patyrimų, – pasakoja Karališkosios menų kolegijos Londone doktorantas J.Urbonas. – Ypač aštrūs pojūčiai, po to – euforija, šviesa tunelio gale, sąmonės netekimas ir, galiausiai, mirtis.“

Pagal „eutanazijos kalnelių“ koncepciją, vienvietis mirties vagonėlis pirmiausiai iš lėto pakiltų į 500 metrų aukštį. Tokio įsibėgėjimo metu karuselės keleivis turėtų keletą minučių apsvarstyti, apgalvoti savo sprendimą ir visą savo gyvenimą. Ir ne tik tai: iš lėto kylant į pusės kilometro aukštį (Vilniaus TV bokšto aukštis – 326,4 metro) su gyvenimu atsisveikinti pasiryžęs žmogus ne sykį labai gyvai įsivaizduotų mirtiną kritimą iš tokio aukščio žemyn. Lėtas kilimas turėtų sustiprinti aukščio suvokimą.

Viršūnė. Jei kilimas nepakeitė apsisprendimo, mirties karuselės keleivio laukia paskutinis gyvenime nusileidimas. Keletas minučių paskutiniams žodžiams, atsisveikinimui ar tiesiog gėrėjimuisi iš paukščio skrydžio atsivėrusiais paskutiniaisiais gyvenime vaizdais.

Toliau – smigimas žemyn: riedėdamas vežimėlis išvystytų maksimalų 100 metrų per sekundę (360 km/val.) greitį. Anot dizainerio, tokio pasivažinėjimo metu mirties priežastimi taptų smegenų hipoksija, kuri žmogų ištiktų maždaug minutę patiriant 10 G siekiančias perkrovas.

„Eutanazijos kalnelių“ atrakciono ilgis – 7544 metrai. Maksimali mirtino reiso trukmė – 3 min. 20 sek.

„Visa tai – ne išsigalvojimas, – pasakoja mirties kalnelių projekto autorius. – Panašiomis aplinkybėmis centrifugose treniruojami naikintuvų pilotai ir astronautai. Jie treniruočių metu ekstremalias perkrovas patiria tik keletą sekundžių. Pasivažinėjimą „eutanazijos kalneliais“ pasirinkęs žmogus ekstremalias perkrovas patirs ištisą minutę. Tiek niekas nėra ištvėręs.“

„Kaip yra pasakęs buvęs seniausios pasaulyje amerikietiškuosius kalnelius gaminančios bendrovės „Philadelphia Toboggan Company“ prezidentas Johnas Allenas, ekstremaliausi pasaulyje amerikietiškieji kalneliai būtų tokie, į kurių vagonėlį susodinus 24 keleivius, visi jie iš pasivažinėjimo „seanso“ grįžtų negyvi, – priduria J.Urbonas. – Turėkite omenyje, kad tai gali būti sukurta.“

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą (anglų k.):

Technologijos.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min