Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 4d. 09:13

Lietuvoje gimė nauja kultūra

„Proenzi ArthroStop" ėjimo varžybos
Roko Lukoševičiaus nuotr. / „Proenzi ArthroStop" ėjimo varžybos

Šiemet keturiose skirtingose Lietuvos vietovėse – Vilniuje, Druskininkuose, Nidoje ir nesenai Kaune – įvyko naujo formato sveikatingumo ir aktyvaus laisvalaikio renginys – „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybos. Masinio nemokamo renginio dalyviai – nuo tėvelių, stumiančių vaikų vežimėlius iki garbaus amžiaus senjorų, nuo mažai judančių ofiso darbuotojų iki profesionalių sportininkų. Visi jie žingsnius iškeitė į prizus.

Keturiose „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybose sudalyvavo daugiau nei 8 tūkstančiai įvairaus amžiaus žmonių ir visi jie kartu nuėjo daugiau nei šimtą milijonų žingsnių. Kai kurie žmonės, norėdami sudalyvauti nemokamose ėjimo varžybose ir už tai gauti medinį rankų darbo medalį, keldavosi paryčiais ir pervažiuodavo visą Lietuvą. Kai kurie dalyviai atvyko vieni, kai kurie – su šeimomis ar giminėmis, kiti pasikviesdavo vaikų darželio narius ar bendramokslius, būriai žmonių atstovavo savo įmonėms ar klubams.

Ėjimo varžybų organizatorė Vlada Musvydaitė yra įsitikinusi – Lietuvoje gimė nauja einančiųjų kultūra.

„Kaip smagu, kai į ėjimo varžybas atvykę žmonės atsiprašinėjo, kad negalėjo dalyvauti prieš tai vykusiose varžybose, tačiau būtinai atvažiavo į šias, – šypsojosi sveikatingumo motyvatorė V.Musvydaitė. – O mūsų renginio gerbėjai eina ir žingsnius į prizus keičia ne tik renginio dieną – skatiname juos tai daryti kasdien, dalyvauti mūsų organizuojamuose žingsnių skaičiavimo konkursuose ir už tai gauti dovanų.“

Renginio organizatorė varžybose pastebi daug įsimintinų žmonių. Ypač ji įsiminė Kaune dalyvavusių senjorų porą, kuri Vladai pasakojo, jog į renginį jie atvyko pasipuošę todėl, kad ėjimo varžybos jiems – tikra šventė, kurioje gali dalyvauti kartu.

„Taip pat be galo džiaugiuosi, kad ėjimo varžybose mielai ir aktyviai dalyvavo žmonės su negaliomis. Renginyje jie jautėsi laisvai ir įsiliejo į pozityviai nusiteikusį žmonių būrį, – pasakojo V.Musvydaitė. – Į ėjimo varžybas taip pat priėmėme ir keturkojus žmonių draugus, kurie lygiateisiai gavo varžybų medalius.“

Renginys vadinasi varžybomis ne todėl, kad jame dalyviai vienas su kitu varžosi. Laikas šiose varžybose neskaičiuojamas. Žmonės skatinami varžytis su pačiu savimi, nes dažnai didžiausias jūsų varžovas esate jūs pats.

Su savimi varžytis galite kasdien. Tiesiog iš išmaniųjų telefonų mobiliųjų aplikacijų parduotuvės parsisiųskite nemokamą programėlę #Walk15. Ji ne tik skaičiuos jūsų įveiktus žingsnius. Joje taip pat rasite Lietuvos žemėlapį, kuriame – visų keturių „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybų trasos Vilniuje, Druskininkuose, Nidoje ir Kaune. Bet kada galite įsijungti programėlę ir eiti tokiomis trasomis, kokiose vaikščiojo ėjimo varžybų dalyviai. Be to, kai naudosite programėlę ir trasoje praeisite tos vietovės ypatingą objektą, telefone gausite pranešimą su aprašu apie tą vietą. Šia programėle Kaune naudojęsi kauniečiai stebėjosi dar neatrastomis vietovėmis.

„Ėjimo varžybų organizatorius žmonės tiesiog „atakuoja“, klausdami, kada ir kur bus kitos ėjimo varžybos, – juokėsi Vlada. – Pažadame, ėjimo varžybos bus! Tačiau kitais metais. Kur? Paskelbsime vėliau. Pastebėjome, kad vilniečiui nuvykti į Nidą ar klaipėdiečiui atvažiuoti į sostinę vien tik pasivaikščioti – ne problema. Iki kitų varžybų raginu netinginiauti ir varžytis su savimi mūsų socialiniame tinkle.“

Daugiau informacijos apie ėjimo varžybas rasite oficialioje renginio svetainėje.

Sekite ėjimo bendruomenės naujienas „Facebook‘e“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min